Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Podziel się:

Podziel się:

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Atrakcje turystyczne dla seniorów

W czwartek 6 listopada w Stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności" w ramach zadania pod nazwą „Mazurska Akademia Aktywności Seniorów” gościła Pani dr Aneta Omelan z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Działanie to z udziałem naszego "SuperSeniorClubu" jest realizowane przez Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej z Orzysza, a współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Tematem spotkania był wykład na temat: "Atrakcje turystyczne dla seniorów: Szwajcaria, Turcja, Świat" a głównym celem było zachęcenie naszych seniorów do nowej aktywności jaką jest turystyka.
Dotychczasowe doświadczenia Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" w zakresie współpracy międzynarodowej oparte są głównie na kontaktach z organizacjami z Niemiec i Litwy. W niektórych działaniach możemy liczyć na współpracę organizacji z Grecji i Holandii. Od pewnego czasu, szczególnie ze względu na różnorodność pochodzenia i korzenie rodzinne mieszkańców naszego regionu próbujemy nawiązywać nowe kontakty z organizacjami z innych krajów, co w niedalekiej przyszłości, mamy nadzieję, że powinno zaowocować nowymi działaniami dla i z udziałem naszych "SuperSeniorów".
Starania w tym kierunku rozpoczęły się już we wrześniu 2013 roku. Zarząd Stowarzyszenia gościł wtedy w Krekolach 8-osobową grupę przedstawicieli pozarządowych organizacji socjalnych z Obwodu Kaliningradzkiego oraz rosyjskiej administracji publicznej i samorządu. Poprzez członkostwo Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" w Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz w Sieci na rzecz Seniorów Warmii i Mazur w której jestem członkiem Zarządu mamy nadzieję na rozszerzenie naszej współpracy międzynarodowej również w kierunku innych krajów.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W oraz opublikowany na portalu Kiwity: Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Atrakcje turystyczne dla seniorów
Oceń artykuł:

5.00

(1)