Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Stowarzyszenie w Akcji "Znicz - Pamiętam"

Stowarzyszenie "Łańcuch Wzajemności" po raz pierwszy w swojej 10-letniej działalności wzięło udział w zbiórce publicznej. 11-osobowa grupa Seniorów z "SuperSeniorClubu": Wanda i Stanisław Buraczewscy, Maria Michalik, Danuta Mickiewicz, Anna Kołodziej, Jadwiga Ławrecka, Krystyna Dunder, Maria i Stefan Łaniucha, Mieczysław Mazurek oraz Jan Pupiałło jako wolontariusze hospicyjni-akcyjni w dniach od 29.10 do 1.11.2014 przy cmentarzu w Krekolach prowadzili zbiórkę publiczną na rzecz Hospicjum Domowego w ramach XI Ogólnopolskiej Kampanii HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE, której nieodłącznym elementem jest Akcja "Znicz - Pamiętam". Bardzo dużym wsparciem dla Seniorów ze względu na trudy pogodowe była Pani Nina Rybak, Członek Wspierający naszego Stowarzyszenia, która jako jedyny przedstawiciel młodszego pokolenia brała również udział w prowadzonej zbiórce.

Seniorzy z "SuperSeniorClubu" działającego w naszym Stowarzyszeniu po raz kolejny pokazali, że potrafią bezinteresownie przeznaczać swój czas, wiedzę, umiejętności oraz siły fizyczne i psychiczne by pomagać, choć oni również mają swoje prywatne cele i ambicje, ale często odkładają je na boczny plan, by wspomóc w działaniach innych.
Komu więc jak nie im, naszym i wszystkim innym Wolontariuszom należą się prawdziwe słowa podziękowania? Wielokrotnie jest to ogrom pracy, którą muszą wykonać. Jest ona godna podziwu tym bardziej, że z założenia wolontariusze nie otrzymują wynagrodzenia finansowego za swoje obowiązki. Takie zjawisko w umysłach wielu ludzi, żyjących w pędzie dzisiejszych czasów, często walczących o stanowiska bywa wręcz nie do pomyślenia. A jednak można, za co składam im wszystkim serdeczne podziękowanie i chwalę się swoją dumą i radością, że wspiera mnie tak wielu ludzi o dużych i otwartych sercach. Cieszę się również, że za swoje zaangażowanie grupa 20 naszych "SuperSeniorów" będzie mogła w terminie od 18 do 19.11.2014 uczestniczyć w nieodpłatnej wycieczce do Warszawy.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła

Ps. Zebrane środki finansowe zostały komisyjnie zliczone i protokolarnie przekazane Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach, które było głównym organizatorem prowadzonej akcji.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W oraz opublikowany na portalu Kiwity: Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Stowarzyszenie w Akcji "Znicz - Pamiętam"
Oceń artykuł:

5.00

(1)