Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Podziel się:

Podziel się:

"Razem dla wspólnego dobra" w "Łańcuchu Wzajemności"

Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” z Krekol od marca realizuje projekt „Razem dla wspólnego dobra”, który finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Z powodu trwających obostrzeń związanych z COVID 19 działania w projekcie oprócz informacji poprzez plakaty i ogłoszenia odbywały się za zgodą Opiekuna Projektu z NIW-CRSO podobnie jak w innych organizacjach w sposób zdalny z użyciem komunikacji telefonicznej, e-mailowej oraz poprzez Messenger. Teraz sytuacja powoli wraca do tzw. normalności, ale gdyby nie dodatkowe zaangażowanie partnerów i członków Stowarzyszenia, wolontariuszy i lokalnej społeczności, szczególnie osób, które przed złożeniem wniosku deklarowały swój udział, trudno byłoby osiągnąć rezultaty zaplanowane do osiągnięcia w początkowej fazie projektu i prawdopodobnie nie doszło by do jego realizacji.

Jednym z głównych przedsięwzięć projektu są spotkania poświęcone beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego oraz przybliżeniu postaci i znaczenia jego roli w przemianach społeczno-politycznych Polski jako „Kardynała Tysiąclecia”. W ramach tych działań w sierpniu spodziewamy się gości z Litwy i z Niemiec. Będzie wiele różnych warsztatów, prelekcji, pokazów, wyjazdów i innych działań praktycznych, których celem jest wzrost liczby obywateli angażujących się w działania naszego Stowarzyszenia i w realizowane przez nas inicjatywy lokalne.

Więcej informacji o realizowanych działaniach i planach do realizacji znajduje się na naszej stronie internetowej: www.swrw.pl w zakładce projekty roku 2020, chociaż biorąc pod uwagę zagrożenia ze strony COVID 19 możliwe jest niepowodzenie niektórych działań, ale mamy nadzieję, że na czas podejmiemy działania tzw. naprawcze i korygujące, by realizacja projektu wszystkim jego uczestnikom dała wiele satysfakcji i radości.

Chętnych do udziału w projekcie informuję, że działamy zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w związku z koronawirusem i staramy się zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się za naszym udziałem, chociaż wszyscy wiemy, że jest to bardzo trudne.

Obecnie w projekcie bierze udział już ponad 40 osób, ale inni chętni do udziału w nim mogą jeszcze dołączać, gdyż projekt skończy się dopiero w listopadzie.


Prezes Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” Ryszard Przytuła
tel. 512280013
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W
Oceń artykuł:

(0)