Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

„Róbmy swoje! … Póki jeszcze ciut się chce”

Marzenie „SuperSeniorów” działających w Stowarzyszeniu „Łańcuch Wzajemności”, aby wszyscy do grobów swoich bliskich mieli wygodne dojście, a samochody odwiedzających stały na parkingu koło cmentarza osiągnęło kolejny etap.

Przeprowadzona przy Cmentarzu Parafialnym w Krekolach Zbiórka Publiczna pokazała jak dobra jest to inicjatywa. Kwestującym sprzyjała nawet pogoda, dzięki której odwiedzający groby swoich bliskich mogli docenić efekty ubiegłorocznej zbiórki. Podsumowując, kwestujących było 16 osób i ogółem w tym roku zebrano 4.336 zł.

Wszyscy w czasie prowadzonej zbiórki w Krekolach z cmentarza mogli wyjść również bogatsi. Jedni na pewno duchowo, bo wsparli dobry i wspólny cel, inni też bogatsi. Zadowoleni byli na pewno wszyscy, bo jak to jeden z moich przyjaciół dowcipnie powtarza: „jeśli nie wydałeś 10 peso to znaczy, że zarobiłeś 10 peso”.

Bardzo dziękuję wszystkim kwestującym seniorom i młodszym uczestnikom zbiórki. Dziękuję bardzo tym wszystkim, którzy nie przeszli obok nich obojętnie i mieli czas ich wysłuchać. Dziękuję za pomoc w przygotowaniach Studiu Martin w Lidzbarku Warmińskim i Panu Marianowi Wojszkun. Dziękuję za szczere chęci i wysiłek. Życzę też dalszej wytrwałości i wspólnej realizacji kolejnych działań, byśmy jak śpiewał Wojciech Młynarski: „…Róbmy swoje! … Póki jeszcze ciut się chce …” zachęceni nowymi osiągnięciami nie ustawali w swoich działaniach dla dobra wspólnego, mimo, że „może” obok nas są tacy, którym się już nie chce…

Prezes Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” Ryszard Przytuła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W oraz opublikowany na portalu Kiwity: Róbmy swoje! Póki jeszcze ciut się chce
Oceń artykuł:

(0)