środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Podziel się:

Podziel się:

Rok 2017 - „Dla wspólnego dobra”

W okresie od 27 października do 2 listopada w Krekolach przy cmentarzu parafialnym odbędzie się kolejna już zbiórka publiczna „Dla wspólnego dobra”. Organizatorem zbiórki jest „Łańcuch Wzajemności”, ale pomysł i zaangażowanie, przy wsparciu ks. Adama Steć, pochodzi od członków „SuperSeniorClubu” działających przy Stowarzyszeniu.

„SuperSeniorzy” do współudziału zaprosili również innych mieszkańców Parafii Krekole i mają nadzieję, że połączenie wysiłków przyczyni się do zwiększenia roli wszystkich Parafian, nie tylko w prowadzonej zbiórce, ale również później przy prowadzonych pracach, by zrealizowało się marzenie "SuperSeniorów”, abyśmy wszyscy do grobów swoich bliskich mieli wygodne dojście, a samochody odwiedzających stały na parkingu koło cmentarza. Jest to duże przedsięwzięcie, pewnie jeszcze na kilka lat, ale jest realne do wykonania.

Podsumowując wkład finansowy, nie wliczając w to tzw. logistycznego zabezpieczenia prowadzonych prac, obiadów i poczęstunku, o który dbali rodzice Proboszcza i on sam, to można powiedzieć, że ubiegłoroczna zbiórka nie zakończyła się w momencie zbiórki przy cmentarzu, lecz dopiero po zakończeniu wszystkich prac. Do zebranej w czasie zbiórki kwoty pracujący przy budowie alejki oraz kilku Parafian, którzy widząc potrzebę kontynuacji prac, poprzez Proboszcza włożyli swój wkład finansowy i na zakup materiałów zebrali dodatkowo ponad 1000 złotych, a niemal 2000 dołożył ks. Adam Steć. Dzięki temu zaangażowaniu wykonana została cała alejka główna od wejścia do krzyża stojącego pośrodku cmentarza.

Jako Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” często w podziękowaniach dla naszych Przyjaciół używamy słów, że „każda odrobina serca służy dobru drugiego człowieka”. Często mówi się też, że „dobro przekazane wraca do darczyńcy ze zdwojoną siłą”. Przyznam się, że nie jestem w stanie odpowiedzieć, w jaki sposób i kiedy to się staje oraz jaką przybiera postać, choć czasami się tego mogę domyślać. Wierzę w to jednak bardzo mocno, o czym mówię często i głośno, bo przecież gdybym w to nie wierzył, to nie miałbym odwagi i siły przekonywać naszych darczyńców, by pomagali nam czynić wspólne dobro, za co i teraz bardzo, bardzo wszystkim, którzy nas wspierają – dziękuję!.

Na 9 listopada jako Prezes Stowarzyszenia otrzymałem zaproszenie do uczestnictwa w gali wręczenia nagród w Pałacu Prezydenckim w związku z 2. Edycją Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego”. Będę tam reprezentował Członków Zwyczajnych (takich jak jestem i ja), Wspierających i Honorowych oraz Partnerów kontynuujących realizację celów statutowych Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności”.
Kto wie?, może to jest akurat ten czas, kiedy dobro do nas powraca ….. i to z nie byle jaką siłą, bo przecież to nie tylko Prezydent widzi w nas czynione dobro, ale również wszyscy Ci, którzy nas do tej nagrody rekomendowali i w codziennej działalności wspierają.

Podobnie jak Proboszcz Parafii zachęcam „wszystkich” do zaangażowania się w prowadzoną zbiórkę. To o czym marzą „SuperSeniorzy” pozostanie trwałym śladem nie tylko dla nas za naszego życia, ale i dla potomnych, którzy może podobnie jak my będą starać się dbać nie tylko o własne, ale i o wspólne, dobro.

Prezes Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” Ryszard Przytuła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W
Oceń artykuł:

(0)