Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Seniorzy Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” dla wspólnego dobra

Efekt zaangażowania 10 osób (członków Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” i „SuperSeniorClubu” działającego przy Stowarzyszeniu) biorących udział w 2016 roku w zbiórce publicznej pod nazwą „Dla wspólnego dobra” jest widoczny dzisiaj dla wszystkich, a szczególnie cieszy nas, że jest widoczny dla tych, którzy mieli przyjemność i chcieli wesprzeć tą inicjatywę. Wszyscy wiemy, że z dobroczynnością i wsparciem tego typu inicjatyw bywa różnie, o czym zarówno ja, jak i moi Przyjaciele wielokrotnie się przekonujemy.

W dniach od 30.10 do 2.11.2016 w porozumieniu z Proboszczem Parafii Krekole ks. Adamem Steć kilka osób postanowiło zostawić po sobie i po współżyjących trwalszy ślad, taki który mógłby być widoczny przez kolejne pokolenia. Na początku najtrudniej było przezwyciężyć wstyd zbierania, w ocenie wielu ludzi tzw. jałmużny, ale dzisiaj wszyscy jesteśmy przekonani, że było to dobre.

Inicjatywa, która zrodziła się w sercach „SuperSeniorów” z „Łańcucha Wzajemności” nie jest jeszcze zakończona. Wszyscy mamy jednak nadzieję, że będzie ciąg dalszy. Dzięki zbiórce publicznej, a później silnemu zaangażowaniu około 20 osób, na cmentarzu w Krekolach, część alejek, szczególnie ta główna w całości została pokryta polbrukiem.

Intencją Proboszcza ks. Adama Steć jest położenie polbruku na wszystkich alejkach cmentarza, tak by w dniach, kiedy odwiedzamy naszych ukochanych zmarłych każdy mógł tzw. „suchą nogą” przejść po całym cmentarzu.

Czy będzie zbiórka publiczna również w tym roku? Pewnie tak, ale może zaangażowanie i wsparcie odwiedzających cmentarz w Krekolach spowoduje, że planowany cel zostanie osiągnięty wcześniej?

Wspólnie można zrobić wiele dobrego dla wspólnego dobra. Wymaga to oczywiście dużego zaangażowania i pracy, ale i ślad dla potomnych jest bardzo widoczny, z korzyścią już teraz dla nas samych.

Prezes Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” Ryszard Przytuła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W oraz opublikowany na portalu Kiwity: Seniorzy Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” dla wspólnego dobra
Oceń artykuł:

(0)