Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Rewizyta partnerów z Litwy w Krekolach

Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” współpracę z organizacjami innych krajów Europy prowadzi od 2006 roku. Patronem tej współpracy jest Wójt Gminy Kiwity Pan Wiesław TKACZUK, co ma duże znaczenie w promowaniu naszej Gminy i rozszerzaniu współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw.

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym przy wsparciu finansowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gminy Kiwity w ramach projektu „W Europie – bliżej siebie” realizowana jest jego kolejna edycja, którą dodatkowo wsparli: Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk z żoną Grażyną, Sekretarz Aleksandra Zmitrowicz i Inspektor Jerzy Jędrzejewski z żoną Celiną oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce Zygmunt Zbigniew Pampuch z żoną Bożeną, a także Starosta „SuperSeniorClubu” Stanisław Skibiński i Wolontariusz Stowarzyszenia Roman Kaczyński.
Wspólne poznawanie tradycji i zwyczajów naszych narodów, piękna Warmii i Mazur oraz regionu Koszedary (Kaišiadorys) na Litwie wzmacniają rozwój integracji Europejskiej oraz rozwijają kontakty i współpracę między naszymi społeczeństwami.
W czerwcu tego roku 9-osobowa grupa przedstawicieli z Powiatu Bartoszyckiego i Powiatu Lidzbarskiego, w tym z Gminy Kiwity uczestniczyła w partnerskim spotkaniu na Litwie. Natomiast nasi partnerzy ze Stowarzyszenia "Vilties Tiltas" ("Pomost Nadziei") oddział "Têkmê" ("Strumienie") gościli u nas od 17 do 21 lipca. W tym czasie pokazaliśmy im miejsca ważne turystycznie i historycznie dla naszego regionu, nie pomijając Term Warmińskich, jedynego ośrodka termalnego na północy Polski oraz Zamku Biskupów Warmińskich. Wartością dodaną realizowaną w trakcie wizyty było spotkanie w Warszawie i Górze Kalwarii, co nie tylko dla naszych gości, ale również i dla nas samych było pouczającą atrakcją turystyczną.
Wzmocnieniem działań projektowych w okresie wizyty partnerów było duże zaangażowanie władz Powiatu Lidzbarskiego, Gminy Kiwity i Gminy Lidzbark Warmiński oraz partnerów: Nadleśnictwa Bartoszyce i Parafii w Krekolach. Dopełnieniem był udział w naszych spotkaniach Radnego Sejmiku, jednocześnie Przewodniczącego Komisji ds. współpracy międzynarodowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Zbigniewa Pietrzaka.

Piękno regionu Warmii i Mazur, jego atrakcyjność turystyczna i historyczna oraz zaangażowanie członków Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” i lokalnej społeczności w rozwój współpracy międzynarodowej wzajemnie wzmacniają rozwijanie współpracy między naszymi narodami z korzyścią dla nowych pokoleń, które nie zapominając o trudnej przeszłości będą wspólnie i w przyjaźni budować przyszłą Europę.

Prezes Stowarzyszenia Ryszard Przytuła
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W
Oceń artykuł:

(0)