Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podziel się:

Podziel się:

Wieści z „Łańcucha Wzajemności”. „W Europie – bliżej siebie”

W bieżącym roku 25 rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy jest motywem przewodnim 10-letniej międzynarodowej współpracy Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności”.

W okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 r. realizujemy projekt „ W Europie bliżej siebie”, w którym wspiera nas Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Gmina Kiwity. W ramach zaplanowanych działań 19 maja przyjeżdżają do nas partnerzy z Niemiec - Stowarzyszenie "Frauen helfen Frauen" ("Kobiety pomagają Kobietom") i z Litwy - Stowarzyszenie "Vilties Tiltas" ("Pomost Nadziei") Oddział "Têkmê" ("Strumienie") oraz Oddział "Eičiúnai Jaunimo Centras" ("Młodzieżowe Centrum Kultury").
Spotkania naszych organizacji odbywają się cyklicznie od 2006r. Wspólnie realizujemy partnerskie projekty i spotykamy się naprzemiennie w każdym z naszych krajów.
W tym roku spotykając się w Polsce oprócz działań projektowych „W Europie – bliżej siebie” będziemy mieli również możliwość zaprezentowania Gościom nowych atrakcji turystycznych naszego regionu, w czym wspiera nas Starostwo Powiatu Lidzbarskiego. Działania te zaplanowane są w realizowanym w tym samym czasie projekcie o nazwie „Powiat Lidzbarski atrakcją dla turystów”.
Spotkania uczestników projektów, w tym spotkania informacyjno-rekrutacyjne dla bezpośrednich odbiorców z Powiatu Lidzbarskiego i Bartoszyckiego rozpoczną się już 18 kwietnia. W czasie 5-dniowego pobytu partnerskich organizacji zaplanowane są również spotkania konferencyjne, w których wspierał nas będzie Patron współpracy międzynarodowej Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” Pan Wiesław Tkaczuk, Wójt Gminy Kiwity.
Jak dotychczas, tak i tym razem celem spotkania z partnerami jest zwiększanie działań Stowarzyszenia skierowanych na rozwój międzynarodowego partnerstwa i współpracy ze społecznościami innych krajów w oparciu o międzynarodowe zapisy, partnerstwa, umowy, listy intencyjne i traktaty zarówno krajowe jak i regionalne.
Mamy nadzieję, że w nasze działania zaangażują się również przedstawiciele innych organizacji partnerskich i wspierających nasze Stowarzyszenie. Dla osób zainteresowanych i chcących zaangażować się w działalność Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności”, do czego serdecznie zachęcamy więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej. Informacje o realizowanych projektach znajdują się w zakładce: projekty.
Koordynatorem projektu "W Europie - bliżej siebie" jest Wiceprezes Mariola Jagiełło.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W oraz opublikowany na portalu Kiwity: Wieści z „Łańcucha Wzajemności”. „W Europie – bliżej siebie”
Oceń artykuł:

(0)