Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podziel się:

Podziel się:

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". W telegraficznym skrócie …

Członkowie Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” podsumowując działalność minionego roku w dniach 7.02 i 20.03.2016r w czasie Walnych Zebrań Członków zakończyli trudny etap sprawozdawczości za rok 2015.

Sprawozdania merytoryczne i finansowe zostały przesłane do odpowiednich Ministerstw, instytucji i Urzędu Skarbowego. Sprawozdania w wersji elektronicznej od 2004 roku znajdują się także na stronie internetowej Stowarzyszenia, natomiast w naszym biurze w Krekolach do wglądu znajdują się oryginały tych dokumentów.
W marcu odbyły się również wybory do organów władz Stowarzyszenia na V kadencję w skład których weszły Panie: Anna Winiarek i Marlena Andrukajtis.

30.03.2016r. w Warszawie odbyło się spotkanie infrastrukturalnych organizacji pozarządowych z całej Polski, w którym uczestniczyłem wraz z Wiceprezesem Janem Powierżą. Głównym tematem było znalezienie odpowiedzi na pytanie „Jak tworzyć system wsparcia wrażliwy na potrzeby organizacji pozarządowych?”. Diagnoza, wspólne wypracowanie rozwiązań i rekomendacji są przedmiotem Partnerstwa Tematycznego działającego w ramach wdrażanej w całym kraju „Strategicznej Mapy Drogowej rozwoju sektora obywatelskiego w Polsce”, która stanowi zbiór kierunków rozwoju dla III sektora. W seminarium uczestniczyło około 40 przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji. W Polsce na około 130 tys. zarejestrowanych organizacji tylko 2% z nich bezpośrednio wspiera inne organizacje, a dla 11%, podobnie jak i dla naszego Stowarzyszenia jest to dodatkowy cel działalności.

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych w Stowarzyszeniu odbyło się spotkanie z Czesławem Grubą, fundatorem „Foundation Chester Gruba”, który choć mieszka w Kanadzie, bardzo aktywnie wspiera polskie organizacje, m.in. także z naszym udziałem. Wartością dodaną naszej współpracy jest systematyczne wzajemne otwieranie się na łączenie działań Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” z działaniami innych instytucji i organizacji. Częstsze kontakty to lepsza współpraca, o czym wszyscy powinniśmy pamiętać, szczególnie że wokół nas jest coraz więcej konkurencji i uwidacznia się brak tzw. tożsamości sektorowej.

Zakończenie procesu sprawozdawczości umożliwiło powrót do normalnej działalności statutowej w ramach której w ostatnim okresie zakończyliśmy budowę zaplecza na sprzęt Stowarzyszenia. Obecnie kontynuujemy budowę boiska do gry w golfa piłką nożną. Na plakatach i ulotkach oraz w Radio Olsztyn na bieżąco podawane są informacje przypominające o możliwości przekazania dla naszego Stowarzyszenia 1% podatku dochodowego za rok 2015.

W listach przesyłanych do wspierających systematycznie naszą działalność informowaliśmy, że 21 maja w Krekolach odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Amatorskiej. Otóż w tym roku wspiera nas Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i jak dotychczas Stowarzyszenie „Joannici – Dzieło Pomocy” w Lidzbarku Warmińskim oraz Parafia Krekole. Patronatem medialnym Festiwal Piosenki Amatorskiej obejmuje nasza „Gazeta Lidzbarska”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu. Członkowie klubu „Krekolak” dla uczestników Festiwalu przygotowują również niespodziankę. Podobnie aktywnie rozwija się zespół „Blask Reaktywacja”, który także tego dnia zaprezentuje się na scenie w „Krekolandii”.

Podsumowując 10-letnią współpracę międzynarodową Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” w dniach od 19 do 23 maja będziemy gościć naszych partnerów z Niemiec i Litwy, a wszystkich chętnych i zainteresowanych naszą działalnością serdecznie zapraszamy nie tylko do skorzystania z zaplanowanych atrakcji, ale również do aktywnego współudziału.

Zapraszam do kontaktu
Prezes Stowarzyszenia Ryszard PRZYTUŁA
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W oraz opublikowany na portalu Kiwity: Wieści z "Łańcucha Wzajemności". W telegraficznym skrócie …
Oceń artykuł:

(0)