Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podziel się:

Podziel się:

Radio Olsztyn w Krekolach

W czwartek 5 listopada w Krekolach w Stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności" gościło Radio Olsztyn.

Dziennikarka Pani Anna Minkiewicz-Zaremba najpierw spotkała się z Zarządem Stowarzyszenia, który przedstawił swoje najnowsze działania, a następnie odbył się wykład dla seniorów z "SuperSeniorClubu" działającego przy Stowarzyszeniu nt. Radia Olsztyn w dobie nowych mediów. Seniorzy działalność Radia Olsztyn poznawali także w praktyczny sposób uczestnicząc w nagrywaniu audycji o naszym Stowarzyszeniu i opowiadając o swoich osiągnięciach. W czasie wywiadu "SuperSeniorom" bardzo przydało się ich doświadczenie życiowe. Od prowadzącej wywiad otrzymali pochwałę za lekkość wypowiadania się, co dla wielu ludzi niezależnie od wieku jest bardzo trudne.
Z prowadzonego wywiadu w poniedziałek 9 listopada odbyła się na antenie Radia audycja, która jest efektem przyznanej Stowarzyszeniu przez Radio Olsztyn nagrody specjalnej w ramach konkursu "Godni Naśladowania 2015". W dotychczasowej współpracy Radio Olsztyn już dwukrotnie swoim patronatem obejmowało Festiwal Piosenki Amatorskiej, realizowany przez Stowarzyszenie przy wsparciu oraz pod Patronatem naszej Gazety Lidzbarskiej cyklicznie od 2008 roku.
Natomiast w środę 4 listopada u seniorów "SuperSeniorClubu" gościł Prezes Fundacji "Opiekun" z siedzibą w Bartnikach Pan Janusz Sklepowicz, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na tematy bardzo ważne, szczególnie dla seniorów. Odbyła się także pogadanka z przykładami oraz ćwiczeniami warsztatowymi z zakresu "Pilnuj portfela, czyli świadomy konsument", w tym umiejętności krytycznej oceny, gdy staniemy przed wyborem różnego rodzaju produktów finansowych.

Zajęcia dla seniorów odbywają się w ramach realizowanego przez Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej z Orzysza zadania pod nazwą "Akademia Seniorów Warmii i Mazur" współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Działania takie prowadzone będą do końca tego roku, ale zdobywane w trakcie spotkań seniorów doświadczenie i umiejętności będą miały swój dalszy ciąg w planach rozwoju Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności".
Używając słów Piotra Bolechały - wolontariusza w Stowarzyszeniu Wolontariat św. Eliasza "dla osoby, która chce być między ludźmi, chce być przydatna, to jest jedna z lepszych form spędzania wolnego czasu. Daje obustronną satysfakcję, jeżeli nie robimy tego przeciw sobie – jesteśmy zdecydowani, żeby coś robić, i chcemy robić akurat to".

A tak przy okazji .... wolontariat na emeryturze - czemu nie? ... dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszam do współpracy.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch W
Oceń artykuł:

(0)