Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

RODZINNA KANAPKA w SZKOLE PODSTAWOWEJ w KIWITACH

AKCJA PRZYPOMINAJĄCA, ŻE ŚNIADANIE TO PODSTAWA czyli ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

5 listopada w szkole zaczęliśmy naukę od zdrowego posiłku. Wszystko w ramach akcji: „Śniadanie daje moc” sponsorowanej przez GOPS. W ten sposób przypominamy uczniom o szczególnej wadze śniadania - gwarantu energii i koncentracji. Jak się okazuje w praktyce bywa różnie. Mimo szeroko zakrojonej edukacji na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia nadal spora liczba uczniów rozpoczyna dzień bez śniadania, nie przynosi do szkoły drugiego i nie lubi ćwiczyć. Stąd udział w tym projekcie naszej szkoły.
Od rana w szkole królowała zabawa i praktyczne zadania, w których ukryła się ogromna dawka nauki: wychowawcy przypominali zasady prawidłowego odżywiania, zwracali uwagę podopiecznych na to, co przynoszą do szkoły, by były to zdrowe przekąski. Nie zabrakło też występu o witaminkach. Maluszki obejrzały inscenizację wiersza „Chory kotek” zorganizowaną przez p. Z. Słowikowską i wychowawczynię trzecioklasistów p. M. Pryszlak, starsi wyginali ciało podczas aerobiku pod okiem p. J. Jarkiewicz i innych nauczycieli. Na koniec wszyscy zasiedli przy stołach w swoich klasach. Apetyty dopisywały, a kolorowe kanapki o różnych wzorach i smakach szybko znikały z talerzy. Wśród przysmaków znalazły się też szaszłyki owocowe, pasty i pyszne napoje. Tego dnia nie było „niejadków”. Serdeczne podziękowania dla koordynatorek akcji p. I. Karczewskiej i Z. Słowikowskiej oraz wszystkich wychowawców, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, by szerzyć zdrowe nawyki u swoich podopiecznych. Kolejne wspólne śniadanie za rok!
Zespół ds. Promocji szkoły
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Karczewska oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: RODZINNA KANAPKA w SZKOLE PODSTAWOWEJ w KIWITACH
Oceń artykuł:

(0)