Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

INSPIRUJĄCE SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIWITACH

W SZKOLE ZARAZIŁAM SIĘ PASJĄ DO ZAPASÓW

Karina Konarska ( rocznik 1996) była uczennicą Szkoły Podstawowej a później Publicznego Gimnazjum w Kiwitach w latach 2003 -2012. Tak wspomina początek swojej przygody z zapasami: "rozpierała mnie energia, imałam się wszystkich dyscyplin sportowych w szkole, jednak zapasy pokochałam najbardziej. Dobrze, że trafiłam na trenera Wasilewskiego. Sama, ze Stoczka pojechałam do szkoły w Chełmie. Musiałam godzić naukę z treningami 6 razy w tygodniu, dzielnie znosić dyscyplinę w internacie. Po 8 miesiącach zaparcia zdobyłam pierwszy medal (ogólnopolskie zawody – brąz), pierwsze pieniądze – to był przełomowy moment w moim życiu – opowiadała młodzieży Karina. Moje życie nabrało głębszego sensu. Po roku zdobyłam wicemistrzostwo Polski, później kolejny medal na Mistrzostwach Polski seniorów. To ważne, żeby mieć w życiu cel, pasje, wiedzieć, co się chce w życiu robić – przekonywała. Ja nie żałuję, że zaryzykowałam. Mam mnóstwo przyjaciół, ludzi wokół siebie, zwiedziłam już kawałek świata. Pewnie, że zdarzają się gorsze dni, kontuzje, bezsenne przez ból noce, niedosyt czasu na wszystko, słabsze walki , mimo max treningów, ale w takich słabszych chwilach przypominam sobie, po co tu przyjechałam" – kwitowała.
Karina jest zawodniczką MKS Cement-Gryf Chełm, ma 23 lata, zapasy trenuje od 8 lat. Jednocześnie zaczęła drugi kierunek studiów. Nie wybiega myślami w odległą przyszłość. Na razie jeździ na zawody z kadrą narodową, rywalizuje by wyjechać na zawody wyższej rangi Mistrzostwa Europy – to jej obecny cel.
Spotkanie z Kariną sprawiło słuchaczom wielką przyjemność. A młodzieży dało do myślenia, że warto czasem zaryzykować, realizować marzenia, pasje w życiu.
Zespół ds. Promocji Szkoły
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Karczewska
Oceń artykuł:

(0)