Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

„Wiedzę zdobywamy od innych, mądrości uczymy się sami” - ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Kiwitach

18 października 2018 r. do grona społeczności uczniowskiej w Szkole Podstawowej w Kiwitach przyjęto uczniów klasy I.

Ta, jedna z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu miała piękną oprawę i uroczysty nastrój. Po odśpiewaniu hymnu pani Dyrektor Bożena Pelik-Ogonowska przywitała przybyłych gości, a następnie oddała głos głównym bohaterom tego dnia czyli pierwszakom, którzy pod czujnym okiem wychowawczyni pani Ewy Wolańskiej zaprezentowali zgromadzonym swoje talenty i umiejętności – wokalne i recytatorskie. Po tej prezentacji nastąpiła bardziej oficjalna część - uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenia, a następnie Pani Dyrektor, przy pomocy wielkiego ołówka, pasowała kandydatów na uczniów. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i mnóstwo upominków. Dobrych rad udzieli pierwszakom starsi koledzy z klasy drugiej oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Do życzeń dołączyła się również Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiwitach Pani Jadwiga Błażewicz-Jędrych ofiarowując dzieciom piękne i ciekawe książeczki, zapraszając jednocześnie do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.
Uwieńczeniem całej uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i wspólny poczęstunek. Szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.
Zespół ds. Promocji Szkoły
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Karczewska oraz opublikowany na portalu Kiwity: Ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Kiwitach
Oceń artykuł:

(0)