środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Podziel się:

Podziel się:

Każdy dzień to DZIEŃ ZIEMI!!!

Planeta Ziemia to najcenniejszy dar jaki otrzymali ludzie od matki Natury – bezcenny bo oznacza ŻYCIE. Dbając o środowisko naturalne przedłużamy swoje istnienie.

Z okazji Dnia Ziemi, który przypadał 22 kwietnia, uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kiwitach, pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Marioli Pryszlak, przygotowali montaż słowno-muzyczny o naszej planecie i potrzebie dbania o jej stan i kondycję. Na wstępie w kilku zdaniach pani Mariola oraz jeden z uczniów przypomnieli historię powstania święta Ziemi. Potem głos zabrały pierwszaki prezentując inscenizację proekologiczną – „Kto ma olej w głowie” oraz wierszyki przeplatane „Piosenką ekologiczną”. Krótki quiz przeprowadzony wśród wszystkich klas obecnych na apelu pokazał, że uczniowie z uwagą śledzili program przygotowany przez najmłodszych. Na zakończenie wszyscy z dużym entuzjazmem odśpiewali „Piosenkę ekologiczną” inscenizując jej treść.
Planeta Ziemia sama nie zawsze potrafi obronić się przed głupotą ludzi, ale mając takich pomocników wśród starszych i młodszych ma większe szanse na czystą wodę, powietrze i glebę. Żeby poprzeć słowa czynami padło zobowiązanie dbania o porządek wokół nas.

Zespół ds. Promocji Szkoły
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izabela Karczewska oraz opublikowany na portalu Kiwity: Każdy dzień, to Dzień Ziemi
Oceń artykuł:

(0)