Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Orszak Trzech Króli w Lidzbarku Warmińskim

2020-01-03 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-03 12:00:15)

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Lidzbarku Warmińskim rozpocznie się w poniedziałek 6 stycznia o godzinie 12.00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

Po Mszy Świętej, z Placu Kościelnego wyruszy Orszak z gwiazdą betlejemską i Trzema Królami do Szopki Bożonarodzeniowej przy Wysokiej Bramie. Organizatorzy, jak zwykle zapraszają całe rodziny do wspólnego, radosnego świętowania!

Najbardziej mile widziani są uczestnicy ubrani w stroje przypominające te z I wieku, np. króla, pastuszka, mędrców, aniołów lub w kolorach Trzech Króli, tj. czerwonym, zielonym i niebieskim.
W całym kraju 6 stycznia 2020 roku ruszy orszak pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, Trzej Królowie przejdą ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami.
Pierwszy Orszak Trzech Króli w 2009 roku wyruszył z Placu Zamkowego na Nowe Miasto pod niepisanym hasłem „Kolędujmy!”. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia chcą jeszcze raz podkreślić ideę wspólnego kolędowania, która przyświeca tej inicjatywie od początku.
Tegoroczny Orszak ponownie wyjdzie z kolędami poza świątynie, poza rodzinne domy, wyjdzie na ulice miast i miasteczek. By przypomnieć polskie kolędy, piękne utwory, głęboko teologiczne, a jednocześnie bardzo jasne w przekazie – od najstarszej „Anioł Pasterzom mówił”, do najbardziej współczesnych; od najbardziej znanych, do tych zapomnianych.

Jak co roku królewski orszak wyruszy w drogę do Stajenki. Aktorzy orszakowych scen będą mówili do słowami polskich kolęd. Będą również śpiewali. Prowadzeni przez Gwiazdę, dotrą do Nowonarodzonego, aby Mu się pokłonić i wyrazić miłość
za pomocą kolędy

W czasie Orszaku odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.


Grzegorz Adamczewski

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages