środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Sztuka „Wydmuszka” Teatru przy Stoliku w Kiwitach

2019-09-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-19 12:55:09)

Autor zdjęcia: Barbara Kułdo

Gminną Bibliotekę Publiczną w Kiwitach kolejny raz odwiedził Teatr przy Stoliku. Tym razem ze sztuką Marcina Szczygielskiego pod tytułem „Wydmuszka”.

W poniedziałek 9 września 2019 r. do Gminnej Bibliotece Publicznej w Kiwitach przybyły aktorki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Agnieszka Castellanos - Pawlak, Wiesława Szymańska i Elżbieta Lenkiewicz, które przedstawiły sztukę Marcina Szczygielskiego zatytułowaną „Wydmuszka”.

Oryginalna forma teatralna, jaką jest Teatr przy Stoliku (skrzyżowanie lektury książek ze słuchowiskiem radiowym) stała się już tradycją w placówce, która przyciąga wielu mieszkańców Gminy Kiwity.

Tym razem aktorki interesująco zaprezentowały sceny z życia biblioteki, stereotypowe zachowania pani bibliotekarki, oddanej pasji zawodowej, która po spotkaniu z czytelniczką o odmiennej mentalności, przemodeluje swoje życie.

Biorący udział w spotkaniu podziękowali kierownik biblioteki Jadwidze Błażewicz — Jędrych za organizowanie teatrzyków, a także za możliwość poznawania sztuk ciekawych twórców literackich, które wzbudzają ich przeżycia i wzruszenia. Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek.
Barbara KułdoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages