Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

PIKNIK RODZINNY W ŻEGOTACH

2019-06-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-12 09:10:09)
Piknik rodzinny w Żegotach

Piknik rodzinny w Żegotach

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W Żegotach 8 czerwca odbył się piknik rodzinny. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, strzelanie z wiatrówki, przejażdżki strażacką rykszą, czy też zabytkowym motocyklem z koszem.

Już od godz. 11.00 plac boiska zapełniał się wieloma atrakcjami przygotowanymi w głównej mierze dla najmłodszych. Natomiast w samo południe Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk wraz z sołtysem Żegot Tomaszem Gowkielewiczem oraz z Prezes Stowarzyszenia „ŻEGOTY” Anną Głodowską dokonał uroczystego otwarcia imprezy.

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia było wymienione stowarzyszenie, które przy współpracy Urzędu Gminy Kiwity, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, sołectwa Żegot oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żegotach zorganizowało po raz pierwszy tego typu piknik.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Socjalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Dodatkowego wsparcia nie tylko finansowego, ale pomocy w różnej formie udzielili liczni sponsorzy, dzięki którym można było ufundować ciekawe nagrody za udział i zwycięstwo w wielu konkursach.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo darmowych atrakcji dla dzieci w tym między innymi: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, strzelanie z wiatrówki pod okiem instruktorów LOK, przejażdżki strażacką rykszą, czy też zabytkowym motocyklem z koszem.

Do tego darmowa wata popcorn, kiełbaska z grilla i wiele słodkości w postaci ciast przygotowanych przez dziewczyny ze stowarzyszenia i wolontariuszy.

Niewątpliwą atrakcją był udział żołnierzy z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, sprzęt wojskowy w postaci wozów bojowych i cieszył się dużym zainteresowaniem, obecny był również radiowóz policyjny, no i oczywiście wóz strażacki z OSP Żegoty.

Strażacy dodatkowo przygotowali młodzieżowy tor przeszkód oraz hydronetki, choć tak naprawdę z uwagi na upał największym zainteresowaniem cieszył się basen strażacki, w którym dzieciaki zażywały kąpieli.

Dodatkową atrakcją był spadochron z Koła Terenowego im. „Cichociemnego” Spadochroniarza — por. Zygmunta Purzyckiego ps. „Shark”.

Niezwykle bogaty był repertuar artystyczny. Na scenie wystąpiły między innymi grupy dziecięce i młodzieżowe Zespołu Ludowego Perła Warmii pod opieką pani Anny Sadowskiej, grupa taneczna Chorsina, zespół WILD z Młodzieżowego Domu Kultury pani Małgosi Habudy.

Emocjonujący popis młodych siłaczy przedstawiło Stowarzyszenie T-akeshi Team z trenerem Ryszardem Dudkiem na czele.

Na scenie ponadto miała okazję wystąpić młodzież nie tylko ze Szkoły Podstawowej w Żegotach, ale także z Kiwit oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach.

Bardzo miłą niespodzianką był wokalny występ Bartka Zdanowicza, który swoim wykonaniem zachwycił zgromadzoną publiczność.

Zdaniem wielu obserwatorów impreza okazała się bardzo udana. Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim tym, którzy w najmniejszym nawet stopniu przyczynili się do jej uświetnienia. Kto wie, być może impreza na stałe wpisze się w kalendarz i będzie kontynuowana.
Tomasz Gowkielewicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages