Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Panie w Kiwitach zadbały o zdrowie

2019-03-19 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-19 10:23:47)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

ZDROWIE\\\ W Szkole Podstawowej w Kiwitach w ostatnią sobotę panie mogły spotkać się z doświadczoną położną, która opowiadała im o profilaktyce raka szyjki macicy, ale nie tylko.

"Jestem Kobietą chcę być zdrowa" — pod takim hasłem odbywa się w regionie cykl spotkań profilaktycznych. Tym razem kobiety spotkały się w Szkole Podstawowej w Kiwitach, dzięki uprzejmości Wójta Gminy Kiwity Wiesława Tkaczuka i dyrektor tej placówki Bożena Pelik-Ogonowska.

Panie, które pojawiły się na spotkaniu mogły przy kawie, herbacie, sokach i ciasteczkach porozmawiać z doświadczoną położną Małgorzatą Kiełczewską o zdrowiu, głownie o profilaktyce raka szyjki macicy.

Dowiedziały się czym jest badanie cytologiczne, jak dokładnie przebiega, czemu służy i jak zapobiegać chorobom, takim jak wspomniany rak szyjki macicy.

Choroba, która w Europie Zachodniej jest już niemal zapomniana, w Polsce jeszcze zbiera krwawe żniwo. Stąd też akcja profilaktyczna Fundacji Instytut Badań i Edukacji Społecznej w Olsztynie, dzięki której kobiety z naszego regionu mogą skorzystać z takich spotkań jak to w Kiwitach, ale też poddać się darmowemu badaniu cytologicznemu.

Projekt jest skierowany do pań w wieku od 25 do 59 roku życia. Na spotkanie w Kiwitach przyszły też kobiety, w innym wieku, które dbają o swoje zdrowie.

Projekt jest wspierany jest przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Organizatorzy spotkania zaprosili na nie mieszkanki powiatu lidzbarskiego, ale też ościennego — bartoszyckiego. Te osoby, które nie mogły być na takich spotkaniach wcześniej, mogą jeszcze skorzystać z innych podobnych akcji, np. w Górowie Iławeckim (jutro, 20 marca o godz. 16:00), Dobrym Mieście, czy Bartoszycach.

Panie, które wzięły udział w spotkaniu otrzymały w prezencie kalendarzyk cytologiczny, w którym będą mogły zaznaczyć swoje badania, lusterka, długopisy, notatniki oraz pamiątkową torbę bawełnianą z ulotkami dotyczącymi ich zdrowia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages