Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Zdrowie i sprawność fizyczna to priorytety w naszym życiu

2018-10-12 11:56:58 (ost. akt: 2018-10-12 12:04:18)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

W poniedziałek 8 października br, w ramach realizowanego przez krekolskie Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Dla Wspólnego Dobra”, w Krekolandii odbyło się bardzo ciekawe spotkanie pod hasłem ”Poznaj skład i potrzeby swojego organizmu”.

W związku z tematyką zgromadziło się ponad 20 zainteresowanych osób, które zostały poddane indywidualnym badaniom dotyczącym analizy składu ciała na profesjonalnym przyrządzie InnBody.

Doktor Aneta Omelan, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wydział Nauk o Środowisku, Katedra Turystyki, Rekreacji i Ekologii, omówiła z każdym indywidualnie wyniki badania, a w szczególności te dotyczące analizy mięśniowo-tłuszczowej i otyłości, oceniła zaistniałe parametry oraz udzieliła wskazówek związanych z profilaktyką zdrowia i poprawą ewentualnych nieprawidłowości.

Oto niektóre wypowiedzi pań biorących udział w badaniach:

— Jestem bardzo zadowolona ze spotkania — zauważyła jedna z uczestniczek badań pani Ewa. — czuję się dowartościowana, bo do tej pory obawiałam się, że coś jest nie tak z moim ciałem „przy kości”, a tu się okazało, że powinnam być zadowolona, bo nie jest źle. Badania przełamały moje obawy... wyszło, że niewiele brakuje mi do laski. Cieszę się, że mogłam na miejscu wziąć udział w takich badaniach, nie wyjeżdżając do miasta.

— Spotkań związanych z prowadzeniem zajęć z projektu nie mogę się wprost doczekać — zauważyła inna z obecnych pań, pani Anna – wspaniała, domowa atmosfera bardzo nas integruje, wymieniamy doświadczenia między sobą, rozmawiamy, częstujemy się, słowem jest nam dobrze. Teraz np. — jako, że z badań wynika, że powinnam ćwiczyć, będę przychodziła na treningi do Krekolonadii. Dobrze, że jest stowarzyszenie, które umila nam nasze życie, wieś odżyła, a my jako mieszkańcy jesteśmy dumni, że jesteśmy członkami jednego z najlepszych organizacji na pewno w gminie, jak nie w powiecie. Zależy nam, żeby jak najdłużej trwała jego działalność, bo tak szczerze mówiąc, czujemy się odpowiedzialni za efekty pracy całej naszej grupy i staramy się, jak możemy, żeby było jeszcze lepiej…. na zasadzie ”jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

— Na 100 punktów dotyczących muskulatury ciała uzyskałam aż 84! Pani doktor pogratulowała mi kondycji fizycznej, a zarazem zdrowia — co z całą satysfakcją oświadcza autorka niniejszego artykułu.
Barbara KułdoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages