Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Dzielnicowy odwiedził przedszkolaki w Kiwitach

2018-09-27 12:26:13 (ost. akt: 2018-09-27 12:33:36)
Dzielnicowy odwiedził dzieci w Kiwitach

Dzielnicowy odwiedził dzieci w Kiwitach

Autor zdjęcia: KPP LW

Na czym polega służba w Policji, po czym poznać prawdziwego policjanta, kim jest dzielnicowy i za co jest odpowiedzialny wiedzą już maluchy z przedszkola w Kiwitach.

Przedszkolaki miały okazję porozmawiać ze stróżem prawa o wykonywanej przez niego pracy, zdobyły cenne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jak również innych.

Dla przedszkolaków spotkanie z policjantem to spore przeżycie. Te maluchy zaczynają właśnie swoją przygodę ze szkołą i jeszcze przez kilka lat drogę na lekcje będą pokonywały pod opieką rodziców. Ale na naukę podstawowych zasad bezpieczeństwa nigdy nie jest za wcześnie.

24 września dzielnicowy asp. szt. Maciej Zieliński odwiedził przedszkolaki z Kiwit. Policjant opowiedział o swojej pracy i bezpiecznym zachowaniu.

Skupił się na przekazaniu wiedzy o zagrożeniach w codziennym życiu. Starał się uzmysłowić maluchom, w jaki sposób mogą unikać niebezpieczeństw na drodze, w domu i w przedszkolu.

Dzielnicowy przypomniał najmłodszym numery alarmowe, jak zachować się podczas ataku groźnego psa i w przypadku zaczepek ze strony obcych osób.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci prawidłowo zaprezentowały, w jaki sposób należy przejść przez "zebrę" oraz wykazały się dużym zasobem wiedzy w dziedzinie bezpieczeństwa na drodze.

Wszystkie te informacje trzeba było tylko uporządkować, bowiem, jak pokazały przedszkolaki, ich wiedza na ten temat jest bardzo duża.

Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć sprzęt, który służy dzielnicowemu i przymierzyć policyjną czapkę.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pałka policyjna oraz policyjne kajdanki. W ten sposób każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy policjant.
Informacja KPP

Dzielnicowy odwiedził kiwickie przedszkolaki

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages