Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Parafialny odpust w Kiwitach

2018-07-09 12:31:41 (ost. akt: 2018-07-13 11:26:35)
W Kiwitach 1 lipca w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzono parafialny odpust

W Kiwitach 1 lipca w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzono parafialny odpust

Autor zdjęcia: Barbara Kułdo

W niedzielę 1 lipca br. w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Kiwitach obchodzono parafialny odpust. Gospodarzem uroczystości kościelnej był proboszcz parafii dr Józef Leonowicz.

W uroczystości odpustowej, oprócz licznie zebranych parafian, wzięli udział znamienici goście z Bisztynka, Lidzbarka Warmińskiego, z Olsztyna, Białegostoku, Warszawy, a wśród nich ksiądz infułat płk dr Adolf Setlak, księża proboszczowie, wikariusze i seniorzy z dekanatu lidzbarskiego, wójt gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, zastępca wójta Jacek Pawlik, radny powiatowy Aleksander Olechnowicz, przedstawiciele Rady Parafialnej, sołtysi.

Przed mszą odpustową ksiądz infułat płk Adolf Serlak poświęcił nowe drzwi prowadzące do kościoła. Następnie wspólnie z kapłanami przewodniczył uroczystej mszy świętej odpustowej.

W słowie skierowanym do wiernych celebrans przypomniał, że Chrystus uczynił Piotra głową Kościoła, Pawła zaś wielkim misjonarzem. W obrazowy sposób wyjaśnił przekaz jaki Kościół kieruje do wiernych obchodzących odpusty i przypomniał, jak wiele człowiek wierzący podczas uroczystości może skorzystać uzyskując odpuszczenie grzechów. Przypomniał również, że obydwaj Apostołowie zginęli śmiercią męczeńską. Po mszy świętej wierni wyruszyli w uroczystej procesji wokół kościoła.

Na zakończenie uroczystości odpustowych, wspólnie odśpiewano hymn Te Deum Laudamus, czyli Ciebie Boga wysławiamy i ksiądz infułat udzielił eucharystycznego błogosławieństwa.

Uroczystości odpustowe uświetnili Ochotnicza Straż Pożarna w Kiwitach oraz Zespół Ludowy „Kiwitczanki”. Był również stragan, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogli kupić słodycze i drobne upominki. To było niezapomniane, wspaniałe wydarzenie kościelne.
Barbara Kułdo

Parafialny odpust w Kiwitach
Parafialny odpust w Kiwitach
Parafialny odpust w KiwitachCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages