Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Kochamy polskie piosenki

2018-04-01 18:00:22 (ost. akt: 2018-04-03 10:23:53)

Autor zdjęcia: Izabela Karczewska

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach odbyły się gminne przesłuchania do kolejnego etapu konkursu wokalnego, który odbędzie się w Dobrym Mieście. Celem konkursu jest promocja utalentowanych wokalnie dzieci oraz popularyzacja polskich piosenek. Nagrodą główną będzie udział laureata w ogólnopolskim festiwalu piosenki w Opolu pod nazwą PIOSENKOBRANIE, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku.

Spotkanie rozpoczęła Bożena Pelik-Ogonowska - koordynator konkursu Gminy Kiwity, która przywitała wszystkich zebranych. W swoim wystąpieniu w skrócie przypomniała cel dzisiejszego spotkania oraz zasady przyznawania punktacji w konkursie wokalnym. Podkreśliła, że śpiewanie to przede wszystkim wielka przyjemność, a udział w przeglądzie gminnym to już wygrana. Chwilę później przedstawiła skład jury: przewodniczący – Patrycja Kuźniewska, Małgorzata Michalak oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Alicja Gojżewska. Chwilę później głos zabrał zastępca wójta Gminy Kiwity Pan Jacek Pawlik, który wyraził radość z tak licznego zainteresowania śpiewem. Przesłuchania przeprowadzone były w trzech kategoriach: - kl. I – III szkół podstawowych, - kl. IV – VII szkół podstawowych oraz gimnazja.

Do eliminacji przystąpiły dzieci: Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach, Szkoły Podstawowej w Kiwitach oraz Publicznego Gimnazjum w Kiwitach. Razem w eliminacjach gminnych wzięło udział 34 osoby. Eliminacje gminne odkryły wiele talentów wokalnych wśród naszych najmłodszych mieszkańców. Podczas przesłuchań przewijały się melodie z repertuaru muzyki dziecięcej i rozrywkowej. Słuchając można było wpaść w zadumę lub rytmicznie przytupywać to taktu.

Jury miało niezwykle trudny wybór. Ostatecznie, po długiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców etapu gminnego, którymi zostali:
Klasy I – III – Klara Kuzia - Szkoła Podstawowa w Kiwitach, filia w Żegotach
Klasy IV – VII – Aleksander Belal –Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krekolach
Gimnazjum – Karolina Mazurek
To oni będą reprezentować Gminę Kiwity w eliminacjach międzygminnych w Dobrym Mieście.

Podsumowania wokalnych starć dokonał zastępca Wójta Gminy Kiwity Jacek Pawlik, podkreślił ważność muzyki i śpiewu w życiu dziecka. Uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody, które ufundował Wójt Gminy Kiwity (za I,II i III miejsca) oraz przepiękne koszulki z logo „Kochamy śpiewać Polskie Piosenki” ufundowane przez LGD „Zakątek Warmiński” w Dobrym Mieście. W przerwie czekał na wszystkich artystów słodki poczęstunek.

Zespół ds. Promocji SzkołyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages