środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Policjanci podsumowali wtorkowe działania NURD

2018-03-28 11:06:50 (ost. akt: 2018-03-28 11:23:29)
Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych.

Autor zdjęcia: media

Wczoraj na drogach powiatu lidzbarskiego zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili 27 wykroczeń, które popełnili piesi oraz kierujący względem pieszych.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci lidzbarskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej z Bartoszyc prowadzili działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Ponadto mundurowi zwracali uwagę czy piesi posiadają elementy odblaskowe.

Mundurowi nałożyli 27 mandatów karnych, w tym 11 na pieszych. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych. Kierowców ukarano mandatami karnymi za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych oraz niezgodne z przepisami poruszanie się po drodze.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages