Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Zielony pierwszy dzień wiosny ze świętym Patrykiem w Kiwitach

2018-03-26 13:12:44 (ost. akt: 2018-03-26 13:21:49)
Fot.—W Szkole Podstawowej w Kiwitach  obchodzono pierwszy dzień wiosny z Dniem Świętego Patryka.

Fot.—W Szkole Podstawowej w Kiwitach obchodzono pierwszy dzień wiosny z Dniem Świętego Patryka.

Autor zdjęcia: fot. materiały organizatora

Pierwszy dzień wiosny to szczególny moment w roku, na który wszyscy czekają z wytęsknieniem. Rodzi się nowe życie, wstępuje w nas wyjątkowa energia i wszystko wydaje się możliwe. Tak było i tym razem.

W Szkole Podstawowej w Kiwitach postanowiono pierwszy dzień wiosny połączyć z Dniem Świętego Patryka oraz zaproponować dzień bez Internetu i telefonu.

Wszystkie poczynania tego dnia przebiegały w kilku płaszczyznach – Najmłodsi pod opieką pani Karoliny Czerniawskiej i Justyny Wiśniewskiej oraz rodziców wykonywali ozdoby świąteczne – wszak niedługo Wielkanoc. Poszczególne grupy wiekowe ( przedszkole z klasą „0”, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII, II i III oddziału gimnazjalnego) uczestniczyły w zajęciach sportowych – wyścigach rzędów, meczach i grach zespołowych, koordynowanych przez pania Lidię Cybowską, pana Krzysztofa Tusińskiego oraz pana Pawła Wasilewskiego.

Zielone stroje, dekoracje i rekwizyty pozwoliły zbliżyć oba święta. Angliści przybliżyli nam tradycje związane ze św. Patrykiem. Pani Paulina Romanik przygotowała z uczniami liczne zabawy, m.in. konkurs na ubranie leprikona (złośliwego skrzata) oraz ich paradę, skecze i przedstawienie w języku angielskim. Dzielnie wspierał ją pan Daniel Żuromski wręczając nagrody, oczywiście również zielone. Wszystko to było przeplatane utworami na ksylofon w wykonaniu Bartosza Maruszczaka. Młodsi uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie oraz wykonali tematyczne plakaty przyrodnicze pod czujnym okiem pani Marioli Pryszlak.

Nie zabrakło ciepłego posiłku. Dla wszystkich uczniów była pyszna zupka – oczywiście zielona (ogórkowa), którą przygotowały panie szkolne kuchareczki i kiełbaski ufundowane przez GOPS dzięki uprzejmości pani Haliny Żebrowskiej.
Mimo niesprzyjającej aury – chyba ostatnie opady białego puchu – wiosna przyszła w dobrym humorze i uśmiechu na buziach uczniów.
Zespół ds. Promocji SzkołyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: izaagkarczewska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Barbara Kułdo #2471977 | 188.146.*.* 27 mar 2018 14:25

    Wiosna już jest trochę jeszcze kaprysi.."Z pompą" została powitana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kiwitach...chciałaabym wyrazić swój podziw dla Zespołu ds. Promocji Szkoły za wspaniałe opisy wydarzeń swojej placówki.. Gratuluję "lekkiego pióra".

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages