Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Cieszą się dzieci, cieszą się też zwierzęta

2018-01-22 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-26 11:26:29)
Wizyta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim

Wizyta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim

Dzięki wspaniałej kadrze nauczycieli w szkołach i wychowawców w przedszkolach dzieciaki już od najmłodszych lat uczone są wrażliwości i pomocy bezdomnym zwierzakom. Tak jest między innymi w gminach Lidzbark Warmiński i Kiwity.

To właśnie nauczyciele i opiekunowie uczą , jak należy dbać o zwierzęta, zwłaszcza o te, które zostały porzucone przez nieodpowiedzialnych ludzi.

Jest to pomoc całkowicie bezinteresowna, z serca i z potrzeby niesienia pomocy bezdomniakom w przytuliskach. Oto przykłady szkół i przedszkola z Gmin Lidzbark Warmiński i Kiwity., których hojność zmieniła smutne i beznadziejne życie bezpańskich zwierząt.

We wtorek, 20 grudnia 2017 r., uczniowie klas III a, b i c w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim z wielką radością przekazali na moje ręce karmę, kocyki, poduszki i zabawki dla zwierząt, które są bezpańskie.

Podczas spotkania dzieliłam się swoim doświadczeniem dotyczącym pomocy zwierzętom, zaś dzieci opowiadały ciekawe historie związane z życiem z pupilami pod jednym dachem.
W środę, 21 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie także podarowali karmę dla zwierząt przebywających w przytuliskach oraz nie mających odpowiedniej opieki ze strony właścicieli.

W akcję charytatywną na rzecz bezpańskich zwierząt zaangażowała się cała szkoła: dyrektor Renata Sobolewska, kadra nauczycielska, oraz uczniowie wszystkich klas. Jedną z organizatorek akcji wśród uczniów była pięcioklasistka- Łucja Nowak. To ona opowiedziała o przebiegu zbiórki środków na zakup karmy.

- W naszej szkole, prowadzona jest Szkolna Kasa Oszczędności, której opiekunem jest pani od matematyki, Łucja Barbarowicz — powiedziała dziewczynka. - W ramach konkursu SKO „Październik miesiącem oszczędzania”, ,każda klasa założyła charytatywną skarbonkę i gromadziła oszczędności w okresie październik- grudzień.

Część zgromadzonych oszczędności została przekazana na zakup karmy dla piesków z przytuliska w Kwitach i bezpańskich zwierząt w naszym powiecie. Uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Ogonowskiej, zorganizowali również kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na pomoc biednym psiakom”.

Dzięki zaoszczędzonym funduszom szkoła zakupiła, między innymi, dla zwierząt tzw. mokrą karmę w postaci puszek, ale także obdarowała bezdomniaki kocykami, poduszkami i zabawkami.

W środę, 3 stycznia br. – Przedszkole nr 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim, wraz z dyrektor Marią Felenczak, wychowawczyniami i opiekunkami, dołączyło się do akcji charytatywnej na rzecz czworonogów przekazując potrzebującym zwierzętom paczki świąteczne ze smakołykami.

Przedszkolaczki bardzo się cieszyły, że mogły wesprzeć czworonogi, które nie mają „ani mamy, ani taty”.

W piątek z kolei, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach, także obdarowali zwierzęta karmą suchą oraz puszkami. Tym razem zwierzęta otrzymały bardzo dużo ciepłych koców i kołderek, które przekazał pan Adam Michalski.

Każda pomoc jest ważna, a ta materialna jest szczególnie cenna, bo przekłada się na bezpośrednią poprawę jakości życia zwierzaków., a także przywraca wiarę w ludzi.

Wierzę w to, że, kiedy dorośniecie, będziecie dbały o to, aby życie naszych mniejszych braci i siostrzyczek było lepsze! Dzięki Waszej postawie zwierzęta mają pełne brzuszki i są szczęśliwe, a inspektorzy i wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wierzą, że działają w słusznej sprawie.... .
Inspektor TOZ
Barbara Kułdo

Wizyta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim


Wizyta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim


Wizyta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages