Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Jesteśmy dumni z naszej Ojczyzny

2017-11-11 09:16:32 (ost. akt: 2017-11-11 09:40:05)

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości było doskonałą okazją do zamanifestowania postawy patriotycznej w Szkole Podstawowej w Kiwitach.

W przeddzień Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy VI SP, młodzież z klasy III a oddziału gimnazjalnego i harcerzy, pod kierunkiem polonistki pani Krystyny Dajnowskiej.

Na wstępie historyk pan Jerzy Burza w kilku słowach nakreślił rys historyczny tego, jednego z najważniejszych w dziejach naszej ojczyzny wydarzenia. Następnie głos zabrali młodzi artyści. Zaprezentowali oni piękny i przejmujący montaż słowno muzyczny poświęcony wydarzeniom i ludziom, którzy swoją wolą walki i niezachwianą postawą patriotyczną przyczynili się do powrotu naszej ojczyzny na mapę Europy po 123 latach upokorzenia i niewoli.

Przejmująca poezja i chwytające za serce polskie pieśni patriotyczne wprowadziły podniosły i świąteczny nastrój wśród uczniów. Wszyscy w ciszy i skupieniu wysłuchali przygotowanego programu, nagradzając na zakończenie gromkimi brawami.

Lekcja polskiej historii i patriotyzmu zaliczona na celująco.

Zespół ds promocji szkołyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: izaagkarczewska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages