Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Oni są dla wszystkich przykładem

2017-11-08 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-08 16:35:16)
Jubilaci z gminy Kiwity

Jubilaci z gminy Kiwity

Autor zdjęcia: Barbara Kułdo

26 października w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Kiwitach, odbyła się niecodzienna uroczystość – jubileusz 60 i 50-lecia związków małżeńskich, czyli popularne Diamentowe i Złote Gody. Obchodziło je pięć par z gminy Kiwity.

Ceremonię prowadzili wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Błażewicz.

To ważne w życiu mieszkańców Gminy Kiwity wydarzenie uświetnili też swoją obecnością sekretarz gminy Aleksandra Zmitrowicz, skarbnik Iwona Pleskota, proboszcz parafii dr Józef Leonowicz oraz licznie przybyłe rodziny jubilatów.
Pojawiła się także Kapela Rogóżanie i Zespół Ludowy „Kiwitczanki”, ponieważ długoletnia solistka ostatniej grupy, Maria Wawrykiewicz, obchodziła także Złote Gody.

Bohaterowie tego szczególnego dnia "diamentowi" jubilaci — Helena i Władysław Kosakowscy z Kiersnowa oraz "złoci": Maria i Józef Wawrykiewiczowie z Kiwit, Krystyna i Piotr Masłowscy z Rokitnika, Krystyna i Marian Bloch z Samolubia, a także Marianna i Tadeusz Borończykowie z Kobieli wyglądali pięknie i bardzo elegancko, jak przed laty, kiedy zmierzali do ołtarza.

Ceremonia przebiegała w niezwykle uroczystej atmosferze. Przy dźwiękach Marsza Weselnego Feliksa Mendelssohna weszło pięć wymienionych wyżej par małżeńskich, które w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zostały udekorowane przez wójta Wiesława Tkaczuka Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

— Z wielką radością witam jubilatów i ich najbliższych przybyłych na dzisiejszą uroczystość — zwrócił się do małżonków gospodarz gminy. — Minęło kilkadziesiąt lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wierność, szacunek i przyjaźń. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia tego sobie dotrzymaliście. W obecnych czasach stanowicie wzór do naśladowania, z którego warto czerpać i budować właściwe więzi rodzinne i społeczne.

Każda para małżeńska otrzymała z rąk Wójta i Kierownik USC przepiękne bukiety czerwonych róż i prezenty, zaś od proboszcza publikację pod tytułem „Wszystko o Jezusie z Nazaretu”. Po części oficjalnej wzniesiono toast i odśpiewano tradycyjne „100 lat!”.

Pani Beata Domarecka podziękowała organizatorom za pamięć o jubilatach i przepiękną oprawę ceremonii:.

— To była dla moich rodziców bardzo miła uroczystość — wyznała. — Przecież niecodziennie obchodzi się 50-lecie ślubu. To naprawdę bardzo wzruszające, że ktoś o nich pamiętał, zaprosił i uhonorował. Dziękuję w imieniu wszystkich jubilatów.

Złote Gody w Kiwitach

Złote Gody w Kiwitach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages