Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ochotnicy z Żegot dostali nowy wóz strażacki

2017-10-22 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-22 19:47:15)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Ochotnicza Straż Pożarna w Żegotach ma powód do świętowania. W sobotę druhowie oficjalnie odebrali kluczyki do swojego nowego wozu. Jest używany, ale w doskonałym stanie. Już sprawdził się w akcji, bo strażacy z Żegot wzięli udział w akcji ratowniczej po powodzi w Elblągu.

Uroczystość przekazania samochodu strażackiego odbyła się 21 października. Rozpoczęła ją msza święta w miejscowym kościele.

Po nabożeństwie wszyscy udali się na plac przy remizie strażackiej, gdzie zaproszeni goście mogli pogratulować sukcesów żegockiej jednostce OSP, a druhowie podziękowali wszystkim, którzy pomogli w zakupie samochodu oraz tym osobom, które przygotowały tę szczególną uroczystość.

— OSP w Żegotach to prężna jednostka — mówił Marek Pasławski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — W pełni zasługuje na coraz lepszy sprzęt.

Podobnego zdania jest wójt gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, który otrzymał od strażaków ochotników szczególne podziękowania.

— Jest nie tylko wójtem, ale też serdecznym człowiekiem i przyjacielem, na którego zawsze możemy liczyć i nigdy się nie zawiedliśmy — powiedział naczelnik OSP Żegoty Alfred Wasilewski.

Podziękowania w imieniu żegockich strażaków złożył też prezes OSP Krzysztof Madej.

Samochód, do którego kluczyki odebrali uroczyście prezes oraz naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Żegotach to renault premium 260, średni wóz strażacki.

Może przewozić aż ośmiu strażaków ratowników oraz 3000 litrów wody i 200 litrów środka pianotwórczego. Ma też maszt oświetleniowy i wyciągarkę. Nie jest nowy ale w bardzo dobrym stanie.

Druhowie już dawno go sobie wypatrzyli w firmie należącej do Radosława Zasady. Problem polegał na tym, że rada gminy przeznaczyła na zakup nowego samochodu dla OSP w Żegotach 70 tys. złotych, a ten wóz strażacki kosztował 220 tys. złotych.

Rada i wójt dali się jednak przekonać, a do zakupu dołożyło się też Nadleśnictwo Bartoszyce.

Stary wóz strażacki zostanie sprzedany. Nowy już jeździ do akcji. Został poświęcony przez księdza Adama Narbuta i przeszedł "chrzest bojowy" w Elblągu, gdzie nasi strażacy pomagali w usuwaniu skutków powodzi.
lubCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. strażak #2357339 | 31.0.*.* 23 paź 2017 19:46

  W Elblągu podczas powodzi byli też strażacy z OSP Kiwity

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages