Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Powiat lidzbarski atrakcją turystyczną

2017-08-29 14:48:32 (ost. akt: 2017-08-30 12:10:56)
Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” aktywnie promuje turystykę w naszym powiecie

Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” aktywnie promuje turystykę w naszym powiecie

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

Współpraca międzynarodowa i nawiązywanie nowych kontaktów z organizacjami z innych regionów Polski nierozerwalnie łączą się z promowaniem atrakcji turystycznych, zabytków i walorów krajobrazowych Powiatu Lidzbarskiego. Działania takie nasze Stowarzyszenie prowadzi od 2006 roku. W tym roku dodatkowym akcentem tej działalności była realizacja projektu pt. „Powiat Lidzbarski atrakcją turystyczną dla mieszkańców Powiatu” współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Lidzbarskiego.

Przez ponad 10 lat naszym partnerom i Przyjaciołom wychwalamy bogactwo Ziemi Lidzbarskiej, czasami nawet nie mając czasu na to, by trochę zwolnić i samemu zachwycić się jej pięknem. Realizacja tego projektu była doskonałą okazją na spojrzenie na nasz Powiat nie tylko z perspektywy gospodarza dla naszych gości.

Przez dwa dni, autobusem, samochodem Stowarzyszenia, pieszo i rowerami, odwiedziliśmy różne miejsca, bliskie i odległe od naszej rodzimej miejscowości. Korzystaliśmy również z zasobów Term Warmińskich i gościnności Perły Warmii. Poznaliśmy osoby bardzo zaangażowane w rozwój turystyki regionalnej i uświadomiliśmy sobie jak wielkie bogactwo krajobrazowe i historyczne jest obok nas.

Już sama miejscowość Krekole, w której znajduje się siedziba Stowarzyszenia jest atrakcją, której trudno zaprzeczyć, że jest ważnym elementem turystycznym w Powiecie Lidzbarskim.

Poprzez kościół parafialny skupiający wiernych z Krekol, Krawczyk i Samolubia łączy 2 gminy, 2 powiaty i 2 krainy. W Krekolach swój bieg zaczyna również rzeka Suszyca, która jest prawym dopływem rzeki Łyny. Ona również w niepowtarzalny sposób łączy gminy Kiwity i Bartoszyce, powiaty Lidzbarski i Bartoszycki oraz krainy Warmii i Mazur.

Piękno Ziemi Lidzbarskiej stwarza wspaniałe warunki dla rekreacji i wypoczynku, o czym za każdym razem przekonują się nasi goście. Do tego odwiedzanie szlaków turystycznych, korzystanie ze ścieżek rowerowych, które przecinają również naszą Gminę są wspaniałym sposobem na umożliwienie poznania turystom najpiękniejszych miejsc naszego regionu.

Tutaj chcę się również pochwalić, że „Krekolandia” w Krekolach jest certyfikowanym „Miejscem Przyjaznym Rowerzystom”, gdzie można chwilę odpocząć lub skorzystać z możliwości, które właśnie tam stwarza Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności”. Jedną z atrakcji będącą w trakcie budowy jest „golf piłką nożną przez Gminę Kiwity”.

Realizując projekt „Powiat Lidzbarski atrakcją turystyczną dla mieszkańców Powiatu” mogliśmy choć trochę zaprzeczyć powiedzeniu: „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Prezes Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” Ryszard PrzytułaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. col #2317267 | 81.163.*.* 30 sie 2017 21:33

  Niech tursci sobaczą ulice mazurska i baraki tam jest co zwiedzac i klatki schodowe w budynkach abk zgroza .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec Lidzbarka W. #2317011 | 83.9.*.* 30 sie 2017 16:02

  Zapraszam nad Łynę na ulicy Wiejskiej.Jedna z większych atrakcji tu jest.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages