Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pożegnanie gimnazjalistów w Zespole Szkół w Kiwitach

2017-06-30 09:00:00 (ost. akt: 2017-06-30 11:56:54)
Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Kiwitach uroczyście pożegnali swoją szkołę

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Kiwitach uroczyście pożegnali swoją szkołę

Autor zdjęcia: Barbara Kułdo

W piątek, 23 czerwca 2017 roku, po raz ostatni przyszli do Zespołu Szkół w Kiwitach uczniowie klas trzecich Gimnazjum Publicznego. Uroczystość ukończenia szkoły była poprzedzona Mszą Świętą w intencji młodzieży, do której w swojej homilii zwrócił się proboszcz Parafii Piotra i Pawła, dr Józef Leonowicz, z prośbą o to, by w życiu dążyli do celu nie zbaczając z drogi, którą wskazał Pan Bóg.

Tradycyjnie ceremonię pożegnalną absolwenci rozpoczęli polonezem. Układ tego tańca narodowego przygotowała, jak co roku, nauczycielka wychowania fizycznego, Dorota Jagielska.
"Ten taniec to po prostu mistrzostwo świata- podkreślił jeden z byłych absolwentów – przyciąga uwagę nie tylko rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, ale także naszą, byłych gimnazjalistów. Specjalnie przyjeżdżam każdego roku, aby popatrzeć, jak nasi następcy, młodsze koleżanki i koledzy, tańczą, nagrywam i robię fotografie na pamiątkę".

Następnie absolwenci gimnazjum otrzymali z rąk dyrektor Zespołu Szkół, Ireny Borsuk, świadectwa ukończenia szkoły, po czym odebrali nagrody za różnego rodzaju osiągnięcia: dyplomy i tytuły laureatów konkursów, za świetne lokaty i zdobyte trofea oraz działalność na rzecz szkoły i lokalnej społeczności. Za najwyższą średnią ocenę na świadectwie nagrodę otrzymała Karolina Czepil. Z kolei za najwyższą ocenę z egzaminu gimnazjalnego nagrodę wójta Gminy Kiwity, Wiesława Tkaczuka, otrzymał Mikołaj Kozłowski. Także osiągnięcia sportowe zostały docenione przez wójta i przewodniczącego Rady Gminy Kiwity, Cezarego Alchimowicza, którzy wręczyli nagrody Jakubowi Majewskiemu i Jakubowi Walczewskiemu.

W tym dniu również dyrektor, nauczyciele, wójt, uczniowie i rodzice pożegnali zastępcę dyrektora Judytę Mączarską-Gos, która objęła funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Bisztynku.

Dyrektor Irena Borsuk, nie zapomniała o rodzicach, którzy aktywnie wspierali działania szkoły, serdecznie podziękowała za współpracę i wręczyła im dyplomy. Swoim „szkolnym dzieciom” przekazała, między innymi, następujące słowa:
— Życzę wam wytrwałości w zdobywaniu wiedzy podczas kolejnych etapów edukacji. Dziękuję wam za wszystko, za zaangażowanie w rożne przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że wychowaliśmy was na solidnych obywateli i dobrych Polaków, a zdobyta wiedza pozwoli wam żyć najlepiej jak potraficie...

Podczas akademii, gimnazjaliści z klas drugich wręczyli dla swoich starszych kolegów symboliczne aniołki na szczęście podczas nauki w nowych szkołach. Z kolei absolwenci, żegnając się z młodszymi kolegami, życzyli im sukcesów na przyszłorocznych testach gimnazjalnych.

Następnie przedstawili program artystyczny, który przygotowali na tę okazję wraz wychowawczyniami Sylwią Orszewską i Krystyną Dajnowską.

U wszystkich dzień ten wywoływał uczucia radości i smutku. Radości - z powodu licznych sukcesów byłych gimnazjalistów i godnego reprezentowania przez nich szkoły na zewnątrz, smutku zaś - z powodu rozstania.

Barbara KułdoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ex uczen #2283998 | 83.31.*.* 11 lip 2017 16:11

  a czy poinformowali również publicznie o zwolnieniu pani dyrektor Borsuk? Raczej cicho o tym

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jasio #2276548 | 88.156.*.* 1 lip 2017 11:03

   Polonez w gimnazjum to profanacja

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages