Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Powiat lidzbarski atrakcją dla turystów

2016-06-16 10:17:35 (ost. akt: 2016-06-16 10:24:47)

Autor zdjęcia: Materiały stowarzyszenia

Majowa wizyta w Krekolach partnerskich organizacji z Niemiec „Frauen helfen Frauen”, z Litwy „Vilties Tiltas” Oddział „Tekme” i z Polski „Łańcuch Wzajemności” oprócz działań projektowych „W Europie – bliżej siebie” i „Piosenka jest dobra na wszystko - Festiwal Piosenki Amatorskiej” miała na celu wspólne poznawanie atrakcji turystycznych naszego powiatu, które w ostatnich kilku latach znacznie się zwiększyły.

Jesteśmy wdzięczni naszym władzom lokalnym, a szczególnie Staroście i Wicestaroście Powiatu Lidzbarskiego oraz Wójtom Gminy Kiwity i Gminy Lidzbark Warmiński, dzięki którym w sposób praktyczny mogliśmy zaprezentować walory krajobrazowe i nowe miejsca atrakcyjne Powiatu lidzbarskiego.

Dużym wyróżnieniem naszej współpracy międzynarodowej był pobyt u nas Mera Rejonu Kajsiadorys z Litwy Vytenisa Tomkusa i współpracownika Biskupa Diecezji Kajsiadorys Mons. dr Algirdasa Jurevičiusa, którzy nie ukrywali, że są zainteresowani wzmocnieniem współpracy naszych organizacji oraz współpracą na poziomie samorządów rejonu kajsiadorys i powiatu lidzbarskiego.

Tak jak Wójt Gminy Kiwity jest polskim Patronem Współpracy Międzynarodowej naszych organizacji tak Mons. dr Algirdas Jurevičius jest patronem tej współpracy ze strony litewskiej.

W trakcie wizyty naszych partnerów z Niemiec i Litwy udało nam się znaleźć również czas na relaks, którym było m.in. korzystanie z akwenu basenowego Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim i przepływ gondolami po rodzimej rzece. Działania te wspierał finansowo Zarząd Powiatu Lidzbarskiego w ramach projektu „Powiat Lidzbarski atrakcją dla turystów”.

W tym roku będą prowadzone również inne działania związane z rozszerzaniem współpracy międzynarodowej naszych organizacji z Niemiec i Litwy, a biorąc pod uwagę, że nie jesteśmy organizacją zamkniętą wszystkich zainteresowanych działaniami, których celem jest dążenie do zamykania bolesnych rozdziałów przeszłości oraz nawiązywanie do dobrych tradycji i przyjaznego współżycia w wielowiekowej historii Polski, Niemiec i Litwy zapraszamy do współdziałania.

Prezes Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności” Ryszard Przytuła
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages