Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Z "ostatniej chwili" w "Łańcuchu Wzajemności"

2015-10-30 10:23:54 (ost. akt: 2015-10-30 10:28:51)

W ostatnim okresie bardzo aktywnie działa "SuperSeniorClub", który poprzez zaangażowanie się w projekt Mazurskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej w Orzyszu korzysta ze szkoleń, warsztatów i wyjazdów współfinansowanych ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Siłą pracy członków Stowarzyszenia i wsparcia materialnego przez Pana Wiesława Tkaczuka, Wójta Gminy Kiwity kończymy budowę zaplecza na sprzęt Stowarzyszenia, który dotychczas trzymaliśmy u członków stowarzyszenia i zaprzyjaźnionych mieszkańców wsi Krekole.

Również w ramach prowadzonej współpracy międzynarodowej pozyskaliśmy kilka wózków inwalidzkich i chodzików, tzw. balkoników oraz kul rehabilitacyjnych z przeznaczeniem wsparcia osób potrzebujących.

W dniach 21 do 23.10.2015 grupa członków stowarzyszenia wraz z przedstawicielami organizacji i samorządów z innych powiatów objętych małym ruchem granicznym uczestniczyła w Gdańsku w szkoleniu poświęconemu współpracy z obwodem kaliningradzkim. Spotkanie organizowane przez Towarzystwo Edukacyjne Wiedza Powszechna było jednym z elementów projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu "Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2015".

Jednym z tematów spotkania było powstanie zrzeszenia organizacji pozarządowych działających po obu stronach granicy, by rozwijać dyplomację obywatelską na współpracę, a nie na propagandę oraz by otworzyć cieplejsze wspólne relacje w obliczu istniejącego braku "szczerości". Pierwsze nasze działania w tym kierunku rozpoczęły się w 2013 roku. Było trudno. Teraz otwierają się nowe możliwości rozszerzenia naszej działalności międzynarodowej, szczególnie, że przecież i my i mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego z którym nawiązujemy współpracę, jesteśmy narodami słowiańskimi.

Aktualnie na podstawie otrzymanych wykazów dokonujemy analizy wpłat 1% za rok 2014. W bieżącym roku 1% na nasze stowarzyszenie skierowało 184 podatników, z tego 141 z terenu US Bartoszyce. W 77 przypadkach zostały nam udostępnione dane adresowe, za co jesteśmy dodatkowo wdzięczni, gdyż to bardzo ułatwia nam kontakt z osobami wspierającymi nas.

W najbliższym czasie rozpoczną się wspólne działania "SuperSeniorów" i klubu LOP działającego przy Stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności". Pierwszym widocznym efektem będzie wykonanie i rozmieszczenie na posesjach uczestników kilkudziesięciu karmników dla ptaków.

Jednym z trudniejszych działań czekających nas jeszcze przed zimą jest konieczność naprawy dachu na budynku "Krekolandii". Dotychczas jeszcze nie posiadamy na to odpowiednich środków finansowych, mamy jednak nadzieję, że nam się to uda, że może nawet dzięki tej informacji odezwie się do nas ktoś, kto zechce nas wesprzeć.

Ostatnio nasz członek wspierający z Kanady, fundator "Foundation Chester Gruba" aktywnie wspierający również harcerzy w Polsce w telefonicznej rozmowie podsumowując naszą współpracę używając słów hm. Stefana Mirowskiego powiedział, że "o wiele łatwiej i przyjemniej jest pracować z kimś, kogo się zna, do kogo ma się zaufanie, pomóc komuś, kogo się lubi, dlatego poszerzajmy krąg ludzi zaprzyjaźnionych, i nam i im będzie łatwiej żyć".

Serdecznie pozdrawiam

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages