Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

OSP Żegoty w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

2015-08-03 11:03:21 (ost. akt: 2015-08-03 11:23:13)

Autor zdjęcia: Materiały KP PSP

W niedzielę, 26 lipca strażacy z OSP Żegoty po wielu miesiącach starań i wyrzeczeń zwieńczyli w końcu swój trud włączając miejscową jednostkę do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Aby móc zasilić szeregi KSRG, należało przede wszystkim wyszkolić odpowiednią ilość strażaków ochotników oraz wyposażyć ich w niezbędny, wymagany sprzęt. Dzięki determinacji druhów z Żegot i osobistym zaangażowaniem dh Alfreda Wasilewskiego – naczelnika miejscowej jednostki, udało się tego dokonać.

Uroczysty apel związany z włączeniem jednostki do KSRG poprzedziła msza święta w intencji strażaków w kościele pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty w Żegotach. Następnie poczty sztandarowe oraz pododdział strażaków - ochotników z OSP Żegoty, OSP Kiwity i OSP Potryty przemaszerował pod strażnicę. Tam dowódca uroczystości mł. kpt. Tomasz Gowkielewicz złożył meldunek Z-cy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosławowi Hołubowiczowi.

Wójt gminy Kiwity pan Wiesław Tkaczuk serdecznie powitał wszystkich gości, po czym przedstawił historię powstania jednostki OSP Żegoty, która w tym roku kończy okrągły, czterdziestoletni jubileusz .

Na uroczystość przybyli miedzy innymi Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas, który pełni jednocześnie funkcje Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, a także Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj, będący jednocześnie Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

Swoją obecnością zaszczycił także Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosław Hołubowicz oraz Komendant Powiatowy PSP st. kpt. Marek Pasławski.

- Serdeczne słowa podziękowania kieruję pod adresem władz samorządowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym oraz gminnym. Doskonała współpraca wielu podmiotów i instytucji zaowocowała tym, iż w dniu dzisiejszym możemy cieszyć się rozwojem formacji pożarniczej w naszym regionie powiedział wójt Wiesław Tkaczuk.

Zadowolenia nie krył także prezes OSP Żegoty dh Edward Wasilewski, który przyznał, że włączenie jednostki do KSRG to nie tylko przywilej ale i dodatkowy obowiązek. Zapewniam jednocześnie, że w dalszym ciągu będziemy doskonalić sprawność naszych działań by móc skutecznie nieść pomoc lokalnej społeczności.

Decyzję Komendanta Głównego PSP o włączeniu OSP Żegoty do KSRG na ręce gospodarza gminy Kiwity i prezesa OSP wręczył wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Strażacy z Żegot działając w strukturach KSRG w razie potrzeby dysponowani mogą być nie tylko na terenie swojej gminy czy powiatu, ale także na terenie województwa oraz całego kraju.

tekst: mł. kpt. Tomasz Gowkielewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages