Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Trudne wybory gimnazjalistów z Kiwit

2015-06-08 11:14:26 (ost. akt: 2015-06-08 11:23:58)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Kiwitach nadal dokonują wyboru szkoły średniej. Jest to jedna z ważniejszych decyzji życiowych, więc pomimo, że koniec roku tuż tuż, to część gimnazjalistów jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji.

Rozmowy z doradcą zawodowym, wychowawcą, rodzicami, przeprowadzone testy zainteresowań, kwestionariusze predyspozycji zawodowych na pewno wsparły uczniów, ale pomimo to, ostateczna decyzja jest nadal nie podjęta.

Lidzbarskie Placówki zachęcały już ofertą edukacyjną by właśnie do siebie przekonać uczniów gimnazjum. Udział w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd pracy w Lidzbarku Warmińskim 26 marca 2015r. oraz zapoznanie z ofertami lokalnego rynku pracy nakreśliło im realną sytuację w naszym okręgu. Teraz pozostało zdecydować.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kiwitach to mieszanka niezwykłych talentów. Krystian od lat pasjonuje się rysunkiem. W każdej wolnej chwili szkicuje, ale nie wiąże przyszłości zawodowej z architekturą. Zamierza zostać mechanikiem, gdyż jest to pewny zawód, który rozwija jego zainteresowania.

Ola również posiada talent plastyczny. Jej prace to głównie portrety ołówkiem. Ola interesuje się również biologią i fotografią. Szkołę wybrała, jednak nie wie jaki zawód chciałaby wykonywać w przyszłości. Prace Krystiana oraz Oli można podziwiać w galerii LDK –u do 12 czerwca.

Oliwia uwielbia fotografować i temu poświęca swój czas. Początkowo marzyła by zostać stewardessą, jednak specyfika tego zawodu i wyrzeczenia z nim związane przyczyniły się do zmiany decyzji. Oliwia stara się o przyjęcie do Technikum Obsługi Turystycznej, by w przyszłości zostać pracownikiem obsługi w portach lotniczych. Mamy również uczniów, którzy dokonują wyboru zgodnie z ich marzeniami z dzieciństwa. Patrycja jako uczennica szkoły podstawowej założyła zeszyt ze zdjęciami fryzur i wierzy, że po ukończeniu szkoły będzie mogła realizować się jako fryzjer. Piotr - typ społecznika, pasjonat muzyki i piłki nożnej, w przyszłości chce zostać lekarzem. Mamy również ucznia, który fascynuje się wszystkim co związane jest z kosmosem. Jak widać pomysłów i marzeń związanych z przyszłą karierą zawodową jest wiele należy jednak przeanalizować wszystkie plusy i minusy przyszłego zawodu by w przyszłości praca okazała się dla nas czystą przyjemnością.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego

Sylwia Orszewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages