Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

"Kochamy nasze piosenki" - konkurs LGD "Zakątka Warmińskiego"

2015-05-22 12:48:55 (ost. akt: 2015-05-22 12:56:55)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Pod takim właśnie tytułem w dniu 30 marca 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach odbyły się gminne przesłuchania do kolejnego etapu konkursu wokalnego, który odbędzie się w Dobrym Mieście. Celem konkursu jest promocja utalentowanych wokalnie dzieci oraz popularyzacja polskich piosenek.

Nagrodą główną będzie udział laureata w ogólnopolskim festiwalu piosenki w Opolu pod nazwą Piosenkobranie, który odbędzie się w czerwcu 2015 roku.

Spotkanie rozpoczęła Bożena Pelik-Ogonowska - koordynator konkursu Gminy Kiwity, która przywitała wszystkich zebranych. W swoim wystąpieniu w skrócie przypomniała cel dzisiejszego spotkania oraz zasady przyznawania punktacji w konkursie wokalnym.

Podkreśliła, że śpiewanie to przede wszystkim wielka przyjemność, a udział w przeglądzie gminnym to już wygrana. Chwilę później przedstawiła skład jury: przewodniczący – Zastępca Wójta Gminy Kiwity Jacek Pawlik, emerytowany dyrektor Gimnazjum w Kiwitach Aleksander Olechnowicz oraz pracownik Urzędu Gminy Kiwity Halina Żebrowska.

Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach: - kl. I – III szkół podstawowych, - kl. IV – VI szkół podstawowych oraz gimnazja.

Do eliminacji przystąpiły dzieci: Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach, Szkoły Podstawowej w Kiwitach oraz Publicznego Gimnazjum w Kiwitach. Razem w eliminacjach gminnych wzięło udział 22 uczestników. Eliminacje gminne odkryły wiele talentów wokalnych wśród naszych najmłodszych mieszkańców. Podczas przesłuchań przewijały się melodie z repertuaru muzyki dziecięcej i rozrywkowej. Słuchając można było wpaść w zadumę lub rytmicznie przytupywać to taktu.

Jury miało niezwykle trudny wybór. Ostatecznie, po długiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców etapu gminnego, którymi zostali:
Klasy I – III – Nikola Mieszkieło - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krekolach
Klasy IV – VI – Przemysław Sklepowicz –Szkoła Podstawowa w Kiwitach
Gimnazja - Weronika Tkaczuk

To oni będą reprezentować Gminę Kiwity w eliminacjach międzygminnych w Dobrym Mieście.

Podsumowania wokalnych starć dokonał zastępca Wójta Gminy Kiwity Jacek Pawlik. który wyraził radość z tak dużego zainteresowania śpiewem oraz podkreślił ważność muzyki i śpiewu w życiu dziecka. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali upominki i nagrody, które ufundował Wójt Gminy Kiwity (za I i II miejsca) oraz LGD „Zakątek Warmiński” w Dobrym Mieście. W przerwie czekał na wszystkich artystów słodki poczęstunek.

Bożena Pelik – Ogonowska - gminny koordynator konkursu

Artykuł Dziennikarza ObywatelskiegoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages