Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Finał zmagań komputerowych "SuperSeniorClub-u"

2015-04-24 12:16:39 (ost. akt: 2015-04-24 12:25:37)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

Kolejne działanie Stowarzyszenia, którego celem było podwyższenie kompetencji osób dorosłych w zakresie umiejętnego wykorzystywania komputera jako technologii informacyjnej i komunikacyjnej dobiegło końca.

19 kwietnia od godz. 10 do 18 trwał komisyjny 4-etapowy egzamin dla 12 uczestników projektu pt. "Stawiamy na 50+". Egzamin na zlecenie Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego "FOSa" przeprowadził Egzaminator ECDL Pan Rafał Matyjasek z Centrum Egzaminacyjnego ZDZ w Olsztynie.

Mimo, że efektem końcowym jest otrzymanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence) bardzo przydatnego szczególnie dla osób aktywnych zawodowo nasi uczestnicy zgodnie twierdzą, że udział w tym projekcie przywrócił im wspomnienia z lat ich aktywnej młodości, szczególnie, że Pan Zbigniew Mielnik prowadzący szkolenie okazał się wyjątkowym, bardzo cierpliwym i uśmiechniętym wykładowcą.
Na zwrócenie uwagi zasługuje także fakt, że uczestnicy spotykali się również w biurze Stowarzyszenia, by we własnym zakresie zwiększać swoją wiedzę i umiejętności. Wytrwałości i samozaparcia na pewno im nie brakowało. Ja osobiście, podobnie jak wykładowca prowadzący szkolenie z naszymi seniorami jestem dla nich pełen podziwu.

Zajęcia praktyczne projektu prowadzone były w Szkole Podstawowej w Krawczykach, która jest stałym Partnerem naszego Stowarzyszenia. Natomiast samochód Bus do przewozu osób, mimo, że w trakcie jego użytkowania, na drodze do Krawczyk i to w ostatnim dniu szkolenia pękła nam przednia szyba, to podobnie jak w innych działaniach skutecznie eliminował wszelkie bariery i trudności związane z dowożeniem uczestników projektu.

Projekt był realizowany przez Federację "FOSa"i współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gdyby moje zdanie było dla kogoś ważne, to powiedziałbym, że warto jest inwestować w Stowarzyszenie "Łańcuch Wzajemności", które dla wszystkich jest otwarte i wielokrotnie służy pomocą ludziom potrzebującym wsparcia w różnym okresie ich życia. Nic jednak nie dzieje się samo. Często działania Członków Stowarzyszenia uzależnione są od współpracy osób, które nie mając w tym żadnego osobistego interesu wskazują i pomagają rozwiązywać różnej wielkości problemy codziennego życia w naszej wsi, gminie i powiecie, a nawet w województwie i kraju.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages