Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Ślad, który po nas zostanie zależy od nas samych

2015-03-17 20:48:07 (ost. akt: 2015-03-17 20:53:24)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

Po 10 latach społecznej działalności w Stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności" z przekonaniem mogę napisać, że trud członków Stowarzyszenia, wielu ludzi "dobrej woli", innych organizacji i instytucji, a w szczególności ich działania oparte na współpracy wciąż przynoszą społeczne korzyści.

Stowarzyszenie przez cały okres swojej działalności m.in. poprzez internet, biuro, samochód do przewozu osób, tworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom ("Krekolandia" i "Pod dębem"), spotkania, organizację imprez kulturalnych, realizację projektów i wdrażanie w życie celów statutowych wpływa na zmniejszanie różnic pomiędzy miastem i wsią. Czy to jest dużo, czy mało? Trudno powiedzieć, ważne jednak jest to, że dzieje się to z udziałem dużej grupy ludzi dla których jest to wielką radością i sprawia im satysfakcję.

Działania Członków Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" w dużej mierze wspierane są przez aktywność Członków Wspierających, których obecnie jest dziesięciu i każdy z nich zasługuje na wyróżnienie. Są to 2 osoby prawne: Państwowe Gospodarstwo Leśne, Lasy Państwowe Nadleśnictwa Bartoszyce i Stowarzyszenie "Frauen helfen Frauen e.V" ("Kobiety pomagają Kobietom") z siedzibą w Lingen, 5 małżeństw z Niemiec (Ursula i August Feldmann, Beata Szymanik-Feldmann i Gerhard Feldmann, Margret i Hubert Schwerdt, Christine i Reinhard Lux oraz Barbara i Stefan Pieczewski), 1 małżeństwo z Polski (Janina i Jan Karnak) oraz Pani Nina Rybak.

W tym roku nawiązaliśmy również współpracę z Fundacją "Opiekun" z siedzibą w Bartnikach w Gminie Kiwity, która jest także Członkiem Wspierającym naszego Stowarzyszenia.

Od Członków Stowarzyszenia "Frauen helfen Frauen e.V." z Niemiec Członkowie naszego Stowarzyszenia otrzymali pojazd VW - T4 TDI o wartości 3.250 €, który przekazał Pan Bernard Krone. Natomiast współpracę międzynarodową Stowarzyszenia z organizacjami z Niemiec i Litwy zawsze bardzo aktywnie wspierają: Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce Zygmunt Zbigniew Pampuch i Patron Współpracy Międzynarodowej Stowarzyszenia Wiesław Tkaczuk. Bardzo ważnym wsparciem dla naszej działalności obok darowizn są także wpłaty 1%, które przekazują wielokrotnie osoby i rodziny, również anonimowo.

Cokolwiek dzieje się w Stowarzyszeniu najbardziej zależy od Członków Zwyczajnych organizacji, aktualnie jest nas 29. Dzięki wsparciu wielu Przyjaciół jest nam o wiele łatwiej decydować o kierunkach i sposobach działania, szczególnie, że wielokrotnie siłą napędową dla nas jest właśnie otrzymywane wsparcie, które jest jakże ważnym społecznie uznaniem tego co robimy.

Często naszym Darczyńcom mówię, że z Darczyńcy można z łatwością przeistoczyć się w Członka Wspierającego Stowarzyszenia i dalej czynić to samo, bez dodatkowych zobowiązań, ale z o wiele większą satysfakcją pozostawiającą trwalszy ślad i efekt dla potomnych. To najbardziej uwidacznia się, gdy wszyscy stajemy się oficjalną częścią organizacji, którą wspieramy, do czego ja osobiście zawsze zachęcam. Wspólne sprawy, potrzeby i możliwości bardzo nas do siebie wszystkich zbliżają, wielokrotnie przekształcają się w trwałą przyjaźń i pomagają lepiej żyć.

Mówi się, że nikt nie jest "idealny" i każdy popełnia "błędy", ale każdy człowiek ma „właściwości” altruistyczne, ma potrzebę miłości i tylko czasami może nie wie jak to wykorzystać. A to, jakimi ludźmi jesteśmy i będziemy, jaki ślad po nas zostanie zależy przecież tylko i wyłącznie od nas samych.

Od 2004 roku w prasie lokalnej, a szczególnie w Gazecie Lidzbarskiej działania Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" opisywane były 198 razy. Więcej szczegółów o współdziałających z nami Partnerach i Dobroczyńcach oraz jak zostać Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia znajduje się na naszej stronie internetowej.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam Państwa do wspólnego działania.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Działacz #1693768 | 95.160.*.* 19 mar 2015 15:37

    Nowatorskie podejście do działalności.Z pewnością zostaje trwalszy ślad, gdy się wspiera poprzez członkostwo. Myślę, że propozycja godna zastanowienia. Wszyscy którym bliski jest "ŁW" mogą go wesprzeć w taki prosty i oczywisty sposób, szczególnie, że nie zmienia to dotychczasowego sposobu wspierania. Wystarczy tylko wypełnić deklarację, która jest na stronie internetowej stowarzyszenia. Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages