Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Wizyta w Niemczech

2015-03-09 15:23:31 (ost. akt: 2015-03-09 15:25:06)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

W dniach od 27.02 do 3.03.2014r. na zaproszenie władz Landkreis Emsland w Niemczech delegacja Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" wraz z Patronem Współpracy Międzynarodowej Stowarzyszenia, Wójtem Gminy Kiwity Wiesławem Tkaczukiem uczestniczyła w wizycie partnerskiej w powiecie Emsland w Niemczech.

Głównym celem wizyty był nasz udział w uroczystościach odznaczenia Prezeski Stowarzyszenia Ursuli Feldmann "Krzyżem Zasługi z szarfą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec" przyznanym jej przez Prezydenta Niemiec. Od roku 1951 jest to jedno z najwyższych odznaczeń w Niemczech jakie osoba „cywilna“ może otrzymać za zasługi dla narodu niemieckiego za swoją działalność społeczną, polityczną, bądź w dziedzinie kultury, sportu czy gospodarki. Nasze Stowarzyszenie było jedną z organizacji rekomendujących Panią Ursulę Feldmann do tego odznaczenia.

Ursula Feldmann w 1988 roku założyła Społeczną Inicjatywę Emsbüren "EBI" a następnie "Hagatex", a w roku 1992 Stowarzyszenie „Frauen helfen Frauen“. Poza tym aktywnie działała w wielu innych organizacjach lokalnych, pisała projekty unijne realizowane na Litwie, w Polsce, Mozambiku, Egipcie oraz w samych Niemczech i współpracowała z sąsiednią gminą Losser w Holandii.

Współpraca naszych Stowarzyszeń rozpoczęła się z inicjatywy Pana Wiesława Tkaczuka oraz Pani Ursuli Feldmann w 2006 roku. Pierwszym wspólnym działaniem był partnerski udział w projekcie w ramach którego powstała w czterech językach książka kucharska pt. "Mężczyźni gotują". Zostały w niej zebrane przepisy kulinarne i opisy krajobrazu z Litwy, Polski, Niemiec i Niderlandów.

Wspólne działania skierowane na współpracę młodzieży z Polski, Niemiec i Litwy przyczyniły się do tego, że w maju 2009 roku w Stowarzyszeniu powstał zespół "Malwa", którego celem było promowanie poprzez muzykę, taniec i śpiew polskiej kultury narodowej.

Od czasu rozpoczęcia naszej współpracy w 2006 roku udało nam się zrealizować wiele działań i projektów międzynarodowych. Wszystkim uczestnikom projektów oraz instytucjom, organizacjom i stowarzyszeniom z Polski i Niemiec zawsze leżała na serce daleko idąca współpraca, by nie zapominając o przeszłości nasze sąsiadujące ze sobą narody żyły w przyjaźni i wspólnie budowały przyszłą Europę.

Współpraca międzynarodowa naszego Stowarzyszenia zawsze promowana była w Gazecie Lidzbarskiej oraz wspierana była przez Gminę Kiwity i Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim. Sukces Pani Ursuli Feldmann jest naszym wspólnym sukcesem, za co serdecznie w imieniu Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" wszystkim dziękuję.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard PrzytułaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages