Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Partnerska wizyta na Litwie

2015-01-21 10:28:30 (ost. akt: 2015-01-21 10:36:07)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

W dniach 12 do 14 stycznia 3-osobowa delegacja ze Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" wraz z Wójtem Gminy Kiwity, Patronem Współpracy Międzynarodowej Stowarzyszenia Wiesławem Tkaczukiem oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Bartoszyce, Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia Zygmuntem Zbigniewem Pampuchem na zaproszenie partnerskiej organizacji z Litwy "Vilties Tiltas" Oddział "Tekme" brała udział spotkaniach mających na celu dalszy rozwój współpracy międzynarodowej.

Celów wyjazdu na Litwę było kilka. Pierwszym była kontynuacja wymiany doświadczeń Stowarzyszeń z Krekol i Gudienos k. Kaišiadoris. Drugim było zainicjowanie współpracy i nawiązania pierwszych kontaktów partnerskich Nadleśnictwa Bartoszyce i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Bartoszyc z podobnymi instytucjami na Litwie.

W imieniu polskiej szkoły pierwsze kroki w kierunku współpracy wykonał mający do tego odpowiednie upoważnienia Wiceprezes Stowarzyszenia Jan Powierża. Rozmowy Panów Nadleśniczych również zaowocowały wstępnym uzgodnieniem o podpisaniu umowy o wzajemnej współpracy.

Kolejnym punktem wizyty było przyjęcie nas przez Mera Kaišiadoris, z którym w 2013 roku Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk rozpoczął współpracę skierowaną na rozwój partnerstwa Rejonu Kaišiadoris z Gminą Kiwity.

Ukoronowaniem wizyty było imienne zaproszenie całej naszej delegacji na uroczyste posiedzenie Litewskiego Sejmu w Dzień Obrońców Wolności, upamiętniający tych, którzy w styczniu 1991 r. zginęli w wyniku ataku oddziałów armii radzieckiej na Litwinów broniących wieży telewizyjnej w Wilnie. Honorowym Gościem w Sejmie był redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, który otrzymał prestiżową Nagrodę Wolności, przyznaną mu kilka tygodni temu przez parlament Litwy. Chwilę przed uroczystym posiedzeniem Litewskiego Sejmu miałem przyjemność porozmawiać z Panem Michnikiem i pogratulować otrzymanego wyróżnienia.

W czasie pobytu u naszych partnerów spotkaliśmy się jak zawsze, z niesamowitą życzliwością i gościnnością. Mimo, że tematy spotkań były bardzo poważne i mające duże znaczenie dla naszej dalszej współpracy mieliśmy również czas na pogłębienie naszych przyjaźni w relacjach prywatnych, szczególnie, że nasza współpraca trwa już prawie 10 lat.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności"
Ryszard Przytuła

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


"Gazeta Lidzbarska" już jutro w kioskach. Tylko ciekawe informacje.Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://kiwity.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj[/quote]


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #1661840 | 95.160.*.* 10 lut 2015 21:37

  Może zamiast biadolić i narzekać zorganizuj coś innego i nie musi to być na Krekolandii. RAdnemu i innym proponuję sprawdzić delegacje z wyjazdu na Litwę zamiast pisać bzdury.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ciekawy #1649757 | 84.130.*.* 29 sty 2015 12:41

   Jest powiedzenie: tak się daje, jak się kraje. Czyli - jeżeli ludzie tworzą różnego rodzaju stowarzyszenia mają możliwość wyjazdów i wymiany partnerskiej to się chwali. Do tego - jeżeli na Litwę wyjeżdża szef gminy "ku chwale regionu" to też dobrze. Ciekawe, czy coś z tych wizyt wynika dla reszty mieszkańców Krekoli, tzn ludzi niezrzeszonych, czy nie są oni tzw. RESZTĄ i czy najważniejszą imprezą dla wszystkich krekolan są tylko imprezy ludowe w Krekolandii?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. RAdny #1642270 | 95.160.*.* 21 sty 2015 23:53

    Jaka partnerska wizyta. Pojechali odwiedzić rodzinę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages