Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Od ikony do sztuki współczesnej

2014-11-24 11:18:00 (ost. akt: 2014-11-24 12:08:40)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

Mimo trwającej gorączki wyborczej, w Stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności" nie ustawały działania skierowane na poprawę stosunków dobrosąsiedzkich, na zbliżenie do siebie Seniorów z Krekol i pobliskich miejscowości oraz wspólne bezinteresowne działanie dla ogólnego dobra.

W piątek 14.11.2014 "SuperSeniorzy" pod bacznym okiem ikonografki Pani Reginy Marusińskiej z Orzysza w ramach warsztatów malowali ikony, które po ich ukończeniu mogli wziąć do swoich domów. Malowanie ikon i poznawanie historii ich powstawania były doskonałym tematem porównawczym do poznawania z przewodnikiem sztuki współczesnej podczas zwiedzania Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

Grupy seniorów z Gminy Kiwity i Gminy Ryn w dniach od 18 do 19.11.2014r. uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Warszawy w czasie której również z przewodnikiem seniorzy zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stadion Narodowy.
Wycieczka miała na celu integrację środowisk seniorskich z różnych miejsc w Polsce wraz z wymianą doświadczeń odnośnie prowadzonych działań, dlatego też nasi seniorzy przy wspólnej kolacji spotkali się z grupą seniorów z Fundacji Zaczyn i Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" z Warszawy.

W dniu 28.11.2014r. "SuperSeniorów" odwiedzi Pan Stanisław Brzozowski, Rzecznik Praw Osób Starszych, którego zadaniem jest koordynacja działań na rzecz seniorów, podkreślanie wagi tej problematyki wobec władz administracyjnych oraz interwencje w przypadku naruszenia praw seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pan Brzozowski, z wykształcenia historyk, wieloletni dziennikarz Gazety Olsztyńskiej, specjalizuje się w dziennikarstwie sądowym i historycznym. Z racji zawodu i wykształcenia zna środowisko organizacji kombatanckich w regionie oraz innych działających na rzecz osób starszych. W czasie spotkania przedstawi problemy seniorów Warmii i Mazur widziane okiem Rzecznika oraz jego dotychczasowe osiągnięcia i możliwości pomocy na rzecz seniorów, gdyż jako dziennikarz i Rzecznik, interweniował już w dziesiątkach ludzkich spraw.

Seniorów z innych miejscowości chcę poinformować, że spotkania Naszych "SuperSeniorów" nie są spotkaniami zamkniętymi i mogą w nich uczestniczyć inni seniorzy, dlatego jeśli jest ktoś zainteresowany to bardzo prosimy o kontakt.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego

Ps. 5.12.2014 odbędzie się wyjazd "SuperSeniorów" do Teatru Jaracza w Olsztynie, a 6.12.2014 pod okiem pasjonatki i znawczyni rękodzieła artystycznego Pani Beaty Więcławskiej, rodowitej Lidzbarczanki, która przyjedzie do nas z Gdyni będą uczyć się jak w prosty sposób z kryształków Swarovskiego wyczarować piękną biżuterię, co może być świetnym prezentem na Mikołajki i pod choinkę. Oczywiście materiały ze względu na współfinansowanie ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 zabezpiecza Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej z Orzysza, dlatego tym bardziej warto.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maciek P. #1573346 | 24 lis 2014 16:40

    Brawo Panie Ryszardzie! Dzieki takim ludziom nie stracilem jeszcze wiary w te Gmine. Oby tak dalej! Pozdrawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages