Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Atrakcje turystyczne dla seniorów

2014-11-10 09:12:12 (ost. akt: 2014-11-10 09:18:07)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

W czwartek 6 listopada w Stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności" w ramach zadania pod nazwą „Mazurska Akademia Aktywności Seniorów” gościła Pani dr Aneta Omelan z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Działanie to z udziałem naszego "SuperSeniorClubu" jest realizowane przez Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej z Orzysza, a współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Tematem spotkania był wykład na temat: "Atrakcje turystyczne dla seniorów: Szwajcaria, Turcja, Świat" a głównym celem było zachęcenie naszych seniorów do nowej aktywności jaką jest turystyka.

Dotychczasowe doświadczenia Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" w zakresie współpracy międzynarodowej oparte są głównie na kontaktach z organizacjami z Niemiec i Litwy. W niektórych działaniach możemy liczyć na współpracę organizacji z Grecji i Holandii. Od pewnego czasu, szczególnie ze względu na różnorodność pochodzenia i korzenie rodzinne mieszkańców naszego regionu próbujemy nawiązywać nowe kontakty z organizacjami z innych krajów, co w niedalekiej przyszłości, mamy nadzieję, że powinno zaowocować nowymi działaniami dla i z udziałem naszych "SuperSeniorów".

Starania w tym kierunku rozpoczęły się już we wrześniu 2013 roku. Zarząd Stowarzyszenia gościł wtedy w Krekolach 8-osobową grupę przedstawicieli pozarządowych organizacji socjalnych z Obwodu Kaliningradzkiego oraz rosyjskiej administracji publicznej i samorządu. Poprzez członkostwo Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" w Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz w Sieci na rzecz Seniorów Warmii i Mazur w której jestem członkiem Zarządu mamy nadzieję na rozszerzenie naszej współpracy międzynarodowej również w kierunku innych krajów.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła

Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://kiwity.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj



Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages