Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". Stowarzyszenie w Akcji "Znicz - Pamiętam"

2014-11-03 11:14:19 (ost. akt: 2014-11-03 15:04:06)

Autor zdjęcia: "Łańcuch Wzajemności"

Stowarzyszenie "Łańcuch Wzajemności" po raz pierwszy w swojej 10-letniej działalności wzięło udział w zbiórce publicznej.

11-osobowa grupa Seniorów z "SuperSeniorClubu": Wanda i Stanisław Buraczewscy, Maria Michalik, Danuta Mickiewicz, Anna Kołodziej, Jadwiga Ławrecka, Krystyna Dunder, Maria i Stefan Łaniucha, Mieczysław Mazurek oraz Jan Pupiałło jako wolontariusze hospicyjni-akcyjni w dniach od 29.10 do 1.11.2014 przy cmentarzu w Krekolach prowadzili zbiórkę publiczną na rzecz Hospicjum Domowego w ramach XI Ogólnopolskiej Kampanii HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE, której nieodłącznym elementem jest Akcja "Znicz - Pamiętam". Bardzo dużym wsparciem dla Seniorów ze względu na trudy pogodowe była Pani Nina Rybak, Członek Wspierający naszego Stowarzyszenia, która jako jedyny przedstawiciel młodszego pokolenia brała również udział w prowadzonej zbiórce.Seniorzy z "SuperSeniorClubu" działającego w naszym Stowarzyszeniu po raz kolejny pokazali, że potrafią bezinteresownie przeznaczać swój czas, wiedzę, umiejętności oraz siły fizyczne i psychiczne by pomagać, choć oni również mają swoje prywatne cele i ambicje, ale często odkładają je na boczny plan, by wspomóc w działaniach innych.
Komu więc jak nie im, naszym i wszystkim innym Wolontariuszom należą się prawdziwe słowa podziękowania? Wielokrotnie jest to ogrom pracy, którą muszą wykonać. Jest ona godna podziwu tym bardziej, że z założenia wolontariusze nie otrzymują wynagrodzenia finansowego za swoje obowiązki. Takie zjawisko w umysłach wielu ludzi, żyjących w pędzie dzisiejszych czasów, często walczących o stanowiska bywa wręcz nie do pomyślenia. A jednak można, za co składam im wszystkim serdeczne podziękowanie i chwalę się swoją dumą i radością, że wspiera mnie tak wielu ludzi o dużych i otwartych sercach. Cieszę się również, że za swoje zaangażowanie grupa 20 naszych "SuperSeniorów" będzie mogła w terminie od 18 do 19.11.2014 uczestniczyć w nieodpłatnej wycieczce do Warszawy.

Prezes Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" Ryszard Przytuła

Ps. Zebrane środki finansowe zostały komisyjnie zliczone i protokolarnie przekazane Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach, które było głównym organizatorem prowadzonej akcji.


Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages