Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Kalejdoskop wydarzeń szkoły podstawowej nr 1 w Kiwitach

2014-10-23 14:59:19 (ost. akt: 2014-10-23 15:08:50)

Autor zdjęcia: materiały szkoły

Wrzesień i październik to szczególnie wyjątkowe miesiące w każdej szkole. Nie tak dawno witaliśmy nowy rok szkolny, a już za nami kilka ważnych imprez.


30 września w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna Pani Bożeny Pelik - Ogonowskiej zaprezentowały pokaz mody chłopięcej. Można było obejrzeć propozycję na randkę, do snu i do uprawiania sportu. Kolejnym punktem spotkania był quiz z wiedzy kobiecej, który dostarczył wielu komicznych momentów. Chłopcy i panowie musieli odpowiedzieć na pytania: co to jest kok, fluid, co oznacza słowo demakijaż. Wszyscy panowie w tym dniu zostali obdarowani słodkościami.

Dwa tygodnie później, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły obejrzeli przedstawienie o historii pracy nauczycieli od Adama i Ewy zaczynając przez edukację w piekle (skąd wygnano nauczyciela ze słowami ‘’obyś cudze dzieci uczył”) po obecne czasy. Całości dopełniły kwiatki wręczone z serdecznymi życzeniami od Samorządu Uczniowskiego.

Jeszcze w tym samym tygodniu przeżywaliśmy uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści przygotowywali się do niej od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 15 października od samego rana panowała w naszej szkole wyjątkowa atmosfera. Pierwszym punktem uroczystości było odśpiewanie hymnu państwowego. W dalszej części Pani dyrektor powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie - uczniów klasy pierwszej, której „oddała głos”.

Pierwszaki w tle dopracowanej scenerii, ubrane w strój galowy, z granatowymi beretami na głowie rozpoczęły swój bajkowy występ. Ich aktorskie umiejętności zostały nagrodzone gromkimi brawami. Publicznie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor Irena Borsuk. „Pasuję ciebie na ucznia” – mówiła, dotykając piórem jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Po części artystycznej nastąpiły okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości. Głos zabrali: Wójt Gminy Kiwity Pan Wiesław Tkaczuk oraz proboszcz tutejszej parafii ks. dr Józef Leonowicz, który ofiarował dzieciom słodkości.

Wystąpienia gości zakończyło przemówienie Pani dyrektor Ireny Borsuk, która w sposób ujmujący podsumowała całą imprezę, dziękując wychowawczyni za przygotowanie akademii, a wszystkim przybyłym gościom za jej uświetnienie. Do życzeń dołączyli się uczniowie starszych klas, recytując wiersze i wręczając drobne upominki. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Po części oficjalnej uczestnicy imprezy mieli okazję porozmawiać i wymienić swoje doświadczenia w spotkaniu integracyjnym w klasie. Drobne prezenty oraz „słodkie przyjęcie” były ukoronowaniem tego ważnego dnia.

Julia Kawalir
Zuzanna Januszewska

22.10.14"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.

Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages