Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Dzieci z Krekol przyjaciółmi drzew

2014-10-23 10:39:16 (ost. akt: 2014-10-23 11:31:39)

Autor zdjęcia: Materiały szkoły

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krekolach obchodziła uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. Szkolne obchody tego święta zostały poprzedzone wycieczką do Nadleśnictwa w Kudypach i zwiedzaniem przepięknego o tej porze arboretum.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krekolach obchodziła uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. Szkolne obchody tego święta zostały poprzedzone wycieczką do nadleśnictwa w Kudypach i zwiedzaniem przepięknego o tej porze arboretum. Obecnie arboretum kudypskie obejmuje obszar 16 hektarów i stanowi ekspozycję wielu rodzimych i egzotycznych roślin. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas IV – VI naszej szkoły. Z wycieczki przywieźliśmy wiele pamiątek: liście, szyszki, gałązki, nasiona. Uczniowie klasy szóstej stworzą album, który będzie pamiątką odwiedzin krekolskich uczniów w tym niezwykłym miejscu. Wykorzystają przy tym metodę projektu. Znajomość tej metody pracy na pewno przyda im się w późniejszej nauce w gimnazjum. Wycieczkę sfinansowało zaprzyjaźnione z naszą szkołą Koło Łowieckie „Leśnik”, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.

Po wycieczce uczniowie klas IV - VI przystąpili do dekoracji wybranych drzew na posesji szkolnej. Drzewa zostały wybrane przez gospodarzy klas, a następnie zespoły uczniowskie udekorowały ich pnie za pomocą przyniesionych starych i niepotrzebnych ubrań. Zespoły klasowe rywalizowały między sobą o najpiękniej ubrane drzewo. Uczniowie recytowali wiersze i wygłaszali apel drzew do ludzi. Uczniowie naszej szkoły kochają drzewa i wiedzą, że należy je szanować, bo one są naszymi przyjaciółmi.

Elżbieta Kuźniewska


22.10.14"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.

Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages