Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wieści z "Łańcucha Wzajemności". "SuperSeniorzy" - w nowym działaniu

2014-10-20 11:28:08 (ost. akt: 2014-10-20 11:33:31)

Autor zdjęcia: archiwum stowarzyszenia

W dniach 6 do 7 października 7 osobowa grupa seniorów z "SuperSeniorClubu" działającego w Stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności" uczestniczyła w wyjazdowej 2-dniowej Wojewódzkiej Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Spotkanie w Olsztynie przedstawicieli środowisk seniorskich naszego województwa było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie podnoszenia wiary seniorów w aktywne społeczne angażowanie się na rzecz starzejącego się społeczeństwa polskiego, gdzie starość nie powinna być tematem tabu. Wśród osób starszych tylko niewielki procent jest niezaradny, a jednak 90% seniorów nie ma więzi w społeczności lokalnej, woli być w domu, oglądać TV i demonstruje styl bierny.

"SuperSeniorzy" ze Stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności" swoją postawą oraz działaniami starają się wpływać na odwracanie stereotypów, że seniorzy już wszystko zrobili i już teraz jest czas tylko na młodych. W głosie osób starszych biorących udział w konferencji dominowała potrzeba partnerstwa i wzajemnego słuchania, aby znaleźć przestrzeń, by nasze pokolenia się nie omijały. Nie jesteśmy mocni we współpracy, dlatego bardzo ważna jest solidarność międzypokoleniowa i różnorodność, które mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian.

"SuperSeniorzy" byli jedną z największych grup biorących udział w konferencji. Nie wszyscy Prezesi mogą się pochwalić taką aktywnością. Ja mogę ... i bardzo się z tego cieszę.

Nasi uczestnicy: Starościna Marysia, Maria, Wiera, Krysia, Danusia i Wanda oraz Stanisław już w trakcie konferencji zaplanowali, że "SuperSeniorClub" wesprze Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach i wolontariacko weźmie udział w zbiórce publicznej na rzecz pacjentów Bartoszyckiego Hospicjum Domowego w ramach XI Ogólnopolskiej Kampanii HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE, której nieodłącznym elementem jest Akcja "Znicz - Pamiętam".

W ramach tegorocznych działań w dniach 29.10 do 02.11.2014r. nasi "SuperSeniorzy" w Krekolach sprzedawać będą znicze, z których cały dochód przekazany będzie na potrzeby hospicjum. Zbliża się Święto Zmarłych, jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia się troskami, kłopotami i radością. Zachęcam do wsparcia tej jakże szczytnej akcji!

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: krekole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages