Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W gminie Kiwity „nie boją się myszy”

2014-07-23 11:09:58 (ost. akt: 2014-07-23 11:18:31)

Autor zdjęcia: Barbara Kułdo

Gminna Biblioteka Publiczna w Kiwitach to nie tylko wypożyczalnia książek ale także miejsce do realizacji zainteresowań, ciekawych spotkań i wydarzeń.

Takim przykładem jest kurs komputerowy „Nie bój się myszy”, który odbył się w dniach 10-17 lipca 2014 r. dla mieszkańców Gminy Kiwity.
Szkolenie zorganizowane zostało przy współpracy z Fundacją Orange w ramach projektu „Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej województwa warmińsko-mazurskiego”. Beneficjentami tego przedsięwzięcia było 15 mieszkańców Gminy Kiwity powyżej 45 roku życia. Warsztaty prowadził Mirosław Fijałkowski.
Uczestnicy szkolenia są bardzo zadowoleni ze zdobytej wiedzy. Według Stanisława Skibińskiego z Krekoli szkolenie było bardzo przydatne.
— Warto było – zauważył – zdobyć wiedzę, która umożliwia pracę z komputerem, korzystanie z dóbr Internetu i komunikacji, tym bardziej, że od niedawna jestem posiadaczem laptopa.
Z kolei krekolanka Maria Michalik dodała:
— Ważną zdobytą umiejętnością jest tworzenie plików, katalogów, bezpieczne instalowanie programów.
Zdaniem Michaliny Kufieta z Kiwit kurs nauczył ją wykorzystywania komputera i internetu w życiu codziennym.

Ukoronowaniem szkolenia było otrzymanie certyfikatów, które wręczył wójt gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk. Dziękując kierownik biblioteki Jadwidze Błażewicz-Jędrych za organizację powyższego kursu powiedział:
— Cieszę się bardzo, że przyjęliście państwo zaproszenie kierownika biblioteki do uczestnictwa w tych zajęciach. Na naukę nigdy nie jest za późno. Obowiązkiem każdego gospodarza jest stworzenie warunków do nauki nie tylko na rzecz dzieci i młodzieży, ale także ludzi starszych. Są to działania zmierzające do edukacji naszego społeczeństwa i zdobywania przez nich nowej wiedzy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kiwitach jest otwarta na prowadzenie działań wspierających rozwój mieszkańców gminy Kiwity. Na pewno jeszcze niejednokrotnie będą organizowane kursy komputerowe, aby dać szansę rozwoju wszystkim mieszkańcom 45 plus."Gazeta Lidzbarska" już jutro w kioskach. Tylko ciekawe informacje.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://kiwity.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages