Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

"KOCHAM POLSKIE PIOSENKI"

2014-04-03 13:50:58 (ost. akt: 2014-04-03 14:19:24)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

24 -25 marca były dniami pełnymi emocji, wtedy bowiem jedenaście „wokalnych perełek” z ościennych gmin należących do LGD „Warmiński Zakątek” walczyło o przepustkę na PIOSENKOBRANIE do Opola.

Wśród nich znaleźli się nasi gminni laureaci: Mateusz Łuczkowski z klasy II Szkoły Podstawowej w Kiwitach i Kamila Kowalczyk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krekolach oraz przedszkolaki: Piotr Augustyniak z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Kiwitach i Lena Kozięłło z punktu Przedszkolnego „Balbina” w Krekolach. Przesłuchania odbyły się w Dobrym Mieście w przepięknym Hotelu Kopczyński.

Pierwszy dzień przesłuchań przeznaczony był dla przedszkolaków. Wielu maluchów miało możliwość zaprezentowania się na scenie. Dzieci śpiewały przeróżne piosenki. Opowiadały w nich o swoim przedszkolu, zwierzaczkach i lalkach. Ten dzień przygotowany był bardzo profesjonalnie. Oprócz zaprezentowania się na scenie przedszkolaki mogły pobawić się specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność układankami, porysować lub pokolorować obrazki. Jednak największą dla nich atrakcją była możliwość skorzystania z wielkich dmuchanych zabawek do zjeżdżania i skakania ustawionych w części piwnicznej hotelu.

Drugiego dnia możliwość zaprezentowania się mieli uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I – III i IV – VI. Młodych wokalistów i wokalistki oceniał Stefan Brzozowski - lider formacji Czerwony Tulipan jako przewodniczący jury wraz z koleżankami z zespołu Krystyną Świątecką i Ewą Cichocką. W przesłuchaniach uczestniczyli również przedstawiciele z Opola Mariusz Cisek i Dariusz Romanowski, którzy to od 22 lat organizują PIOSENKOBRANIE w Opolu. Swoją obecnością zaszczyciła również prezes LGD „Warmiński Zakątek” Małgorzata Ofierska. Całość spalała Elżbieta Bilińska - Wołodźko, animatorka kultury i pomysłodawczyni tego wydarzenia.

Przed oficjalnymi przesłuchaniami wszyscy uczestnicy konkursu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pod okiem „Czerwonego Tulipana”.Zawodowcy indywidualnie udzielali wskazówek, podpowiadali wokalne, dykcyjne i rytmiczne rozwiązania. Pokazywali jak walczyć z tremą na scenie i jak śpiewać, opowiadając przeróżne historie.

Reprezentantka naszej gminy Kamila Kowalczyk wyśpiewała „Piosenką o drewnianych lalkach” III miejsce w konkursie. Natomiast Mateusz Łuczkowski sprawił, że jego piosenka „Zupa jarzynowa” stała się przebojem tego dnia. Widzowie i inni uczestnicy zaangażowali się w śpiew z Mateuszem. Razem „mieszali zupę”, i „wkładali do garnka warzywka”. Zabawa była przednia.
Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie - gminni koordynatorzy mieli zapewniony słodki poczęstunek, soki, kawę i herbatę oraz ciepły posiłek w hotelowej restauracji Wiktoria.

Na zakończenie spotkania prezes LGD Małgorzata Ofierska podziękowała wójtom za zaangażowanie w organizację konkursu na terenie swoich gmin.
Słowa uznania za przeprowadzenie eliminacji gminnych oraz upominki skierowano również do gminnych koordynatorów konkursu.
Bożena Pelik – Ogonowska - gminny koordynator konkursuPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://kiwity.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages