Sobota, 25 lutego 2017. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

„Kochamy Polskie Piosenki”

2014-03-17 12:12:56 (ost. akt: 2014-03-17 12:17:27)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Pod takim właśnie tytułem 12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach odbyły się gminne przesłuchania do kolejnego etapu konkursu wokalnego, który odbędzie się w Dobrym Mieście. Celem konkursu jest promocja utalentowanych wokalnie dzieci oraz popularyzacja polskich piosenek. Nagrodą główną będzie udział laureata w ogólnopolskim festiwalu piosenki w Opolu pod nazwą PIOSENKOBRANIE, który odbędzie się w czerwcu 2014 roku.

Spotkanie rozpoczął zastępca wójta gminy Kiwity Pan Jacek Pawlik, który przywitał wszystkich zebranych. W swoim wystąpieniu podkreślił, że głos to najpiękniejszy instrument, to potężne źródło informacji o naszej osobowości i o faktycznym stanie ducha, a śpiewanie to przede wszystkim wielka przyjemność, oraz trening całego ciała.

Chwilę później przedstawił skład jury: przewodniczący - wójt Gminy Kiwity Pan Wiesław Tkaczuk, pracownik Urzędu Gminy Renata Gulbinowicz oraz przedstawiciel Fundacji „Opiekun” Agata Sklepowicz. Następnie głos zabrał wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, który wyraził radość z tak dużego zainteresowania śpiewem oraz podkreślił ważność muzyki i śpiewu w życiu dziecka. Zaznaczył, iż uprawianie muzyki pełni ważną rolę wychowawczą i terapeutyczną. Na zakończenie swojego wystąpienia wspomniał o placu zabaw, jaki powstanie w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury w Kiwitach.

Część wstępną zakończyła pani Bożena Pelik - Ogonowska – gminna koordynatorka tego przedsięwzięcia, która w skrócie przypomniała cel dzisiejszego spotkania oraz zasady przyznawania punktacji w konkursie wokalnym.

Do eliminacji przystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Kiwitach, Oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Kiwitach, Szkoły Filialnej w Żegotach, Niepublicznej Szkoły w Krekolach i punktu przedszkolnego „Balbina” w Krekolach. Eliminacje gminne odkryły wiele talentów wokalnych wśród naszych najmłodszych mieszkańców. Podczas przesłuchań przewijały się melodie rozrywkowe i patriotyczne. Słuchając można było wpaść w zadumę lub rytmicznie przytupywać to taktu.

Jury miało niezwykle trudny wybór. Ostatecznie, po długiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców etapu gminnego, którymi zostali:
przedszkole – Lena Kozięłło – przedszkole „Balbina
Piotr Augustyniak – oddział przedszkolny – Kiwity
Klasy I – III – Mateusz Łuczkowski - Kiwity
klasy IV – VI – Kamila Kowalczyk – Krekole

To oni będą walczyć o udział w etapie międzygminnym w Dobrym Mieście.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali upominki i nagrody, które ufundował wójt Gminy Kiwity (za I miejsca) oraz LGD „Zakątek Warmiński” w Dobrym Mieście. W przerwie czekał na wszystkich artystów słodki poczęstunek. Tydzień wcześniej odbyły się eliminacje szkolne do tego konkursu.
Bożena Pelik–Ogonowska - gminny koordynator konkursu

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://kiwity.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages